QukJk

Conflict met den buisbaas. De heer C. A. wonende in het oosten des lands, heeft een conflict met zijn huisbaas, die hardnekkig weigert voor ruiten te zorgen en voor een dringend noodige vloer-reparatie. Hij is reeds naar Bouw- en Woningtoezicht van zijn gemeente geweest, maar daar laat men de zaak blijkbaar rusten.

Wij raden dezen abonné aan nog eens te probeeren of een vriendschappelijke regeling met den huisbaas mogelijk is. Mocht dit niet het geval zijn, dan kan hij zich per aangeteekend schrijven richten tot den directeur van het Bouw- en Woningtoezicht.

Terug naar de natuur. In het artikeltje „Terug naar de natuur", opgenomen in ons blad van 5 October deed een onverklaarbare „slipper of the pen" ons schrijven, dat mos op boomen niet het weligst groeit aan de zuidwestelijke

zijde. Een abonné te Amsterdam vestigt onze aandacht op het feit, dat het mos daar juist wèl het weligst groeit. Hij heeft gelijk.

Mevrouw Joke de Bergh-Wells. Verscheidene abonné's hebben gevraagd naar het adres van de actrice Joke de Bergh-Wells, wier portret onlangs in ons blad werd opgenomen. Wij vernemen, dat zij onlangs naar de Vereenigde Staten is vertrokken; haar adres aldaar is nog niet bekend.

Soldatenmoeder. Een lezer uit Meppel wil het adres weten van de „Soldatenmoeder" over wie wij in ons vorig nummer het een en ander publiceerden. Dit adres luidt: Mevrouw Hiddink. Balistraat 12, Den Haag.

Lichtschip „Goeree". De heer H. L. te Nijmegen schrijft, dat hij verlangt naar de eenzaamheid en graag dienst zou doen op het lichtschip „Goeree". Het zal hem echter niet gemakkelijk vallen deze ambitie te verwezenlijken. De bemanning van het lichtschip wordt namelijk gekozen uit het personeel van het Loodswezen. Onze abonné zal dus het beste doen zich met het Loodswezen in verbinding te stellen.

(fcóóte- JttttooMUWUtQ- moe JlucUtvaad U den Uaaty?

Het ontwerp voor een tien nieter hoog „Monument voor de Luchtvaart", dat als middenstuk in de Houtrusth&llen is gedacht. Het wordt gebouwd uit celotex -materiaal.

Een jeugdig leider van een reclamebureau in Den Haag heeft het initiatief genomen voor een grootsche Luchtvaarttentoonstelling, te houden in de Houtrusthallen te Den Haag in de maand April van het volgend jaar. Zooals wij in een rondschrijven lezen, hebben reeds vele groote lichamen ingeschreven, waaronder het Directoraat Luchtstrijdkrachten en Marine Luchtvaartdienst, Fokker, Miles Aircraft Corporation. Bristol Fabrieken, Nederlandsche Ruimtevaart Studio, P.T.T., enz. enz.

Het doel van deze „Europeesche Luchtvaarttentoonstelling 1947" is: propaganda te maken en voorlichting te geven op luchtvaartgebied en een weergave te brengen van alles, wat direct en indirect met de moderne luchtvaart te maken heeft. Men wil toestellen uit de militaire.en de burgerluchtvaart ten toon stellen, alsmede nieuwe vindingen, fpto's, maquettes en dergelijke.

Met belangstelling wachten wij af, hoe het stoutmoedige initiatief voor deze luchtvaarttentoonstelling, die onwillekeurig herinneringen wekt aan de groote luchtvaarttentoonstelling kort na den eersten wereldoorlog (de „EIta"), verwezenlijkt zal worden.

INHEOTilfeSI

De drie vrijgesprokenen in het proces te Neurenberg onmiddellijk na hun invrijheidstelling: Franz von Papen. Hjalmar Schacht en Hans Fritsche.

LEONTIENTJE

door Pax Steen