Het Geheim

der

Verjonging

van gelaat en hals

Nauwelijks ln Parijs aangekomen, valt het U op dat vele vrouwen er Jong en aantrekkelijk uitzien. Iedereen spreekt daar dan ook over de nieuwste wetenschappelijke ontdekking die de Fransche vrouwen in verrukking brengt i

De toepassing van Naxolithe

NAHO-AIO

in de natuurlijke huidspankuur Ridex.

Een ruwe vorm van Naxolithe werd reeds in de oudheidgebruikt doordevrouwen,wierschoonheid door de Grieksche beeldhouwkunst is vereeuwigd. In 1937 werd het Naxolithe opnieuw ontdekt.

samengesteld en de verjongingskracht ervan verhonderdvoudigd. De resultaten schijnen aan het ongelofelijke te grenzen. Ridex verwijdert de " ridules " (foto i, sterk vergroot) die Uw teint verouderen. De weer normale ontwikkeling van de pannicule adipeux

spant de huid op natuurlijke wijze. En ZOO geschiedt het wonder t onder de trivalente werking van Ridex worden verslapte gedeelten der huid vast (foto 2). Diepere rimpels nemen geleidelijk af. U lijkt 8 tot IJ jaar jonger. Gelaat

en hals krijgen dat jeugdig-frissche aanzien, die verleidelijke, zachtmatte, perzikachtige vastheid. Uw nieuwe, onweerstaanbare, stralende bekoring maakt Uw leven mooier. Ook dat van " w 1" rT " !®, ?.... t TTw if aantrekkelijkheid keert Uwrzelfvertrouwen terug Het verhoogt su 7 ces ^ If JL vrouwen hebben reeds de verwezenlijking van haar droomen aan Ridex te danken. Het is geen ijdelheid, jong te willen zijn. Het is een noodzakelijkheid. Zoowel in het- gevoelsleven als in de dagelijksche omgang beoordeelt men Ü volgens de leeftijd die U schijnt te hebben, en niet naar dien van Uw geboorteacte.

U wilt méér van Ridex weten. Overmorgen kunt U alles zonder kosten in huis hebben. Maar doe dan dezen bon VANDAAG nog op de post.

I Aan het Naxolithe Laboratorium RAM I i Zegenstroat 64, Rotterdam PWll | 1 Gelieve mijtezenden, gratis, zonder verplichting [ I mijnerzijds, een proef Ridex met geill. brochure, j j i No"™ —| Jstr 1 N- I j ! te 50_l

VENUS ONTVOERD

Een onzer tekenleerlingen had nog net tijd om even haar signalement te schetsen.

Maar niet alleen caricatuurtekenen wordt door ons in 20 bezielende lessen onderwezen, ook reclame- en modetekenen, aquarel, olieverf enz. Ieder studeert in zijn eigen richting. De hoge beloning valt onze ernstige leerlingen na voltooide studie vanzelf in de schoot! Ja, vaak reeds tijdens de studie.

Eigenlijk hebben wij U hierover nog veel meer te zeggen, doch wie nu ook van de tekenpartij wil zijn vrage geheel vrijblijvend kosteloos prospectus nr. 190 aan

Tekencursus Postma - Rotterdam

En nu

doorzetten, keren

sprak de leraar:

(fa ïcJUti t&cen!

Talenkennis brengt ook U onfeilbaar vanuit het dorp van sleur naar de stad van succes I VRAAGT ONS PROSPECTUS: Handelscorrespondentie Frans - Duits - Engels Nederl. - Spaans - Italiaans

Middelbare Acten Frans Duits Engels M. O. A. Nederlands M. O. A.

f^SA

Bekende schriftelijke cursus ARNHEM ■ EUSEBIUSBUITENSINGEL 16

PROBLEMEN-PARADE

JN PROZA EN POËZIE

Brieven, voor deze rubriek bestemd, te adresseeren: DE CLINGE, BUSSUM. Correspondentiebemiddeling kan niet worden verleend.

De gebruikte, ongestempelde postzegel.

In een vorig nummer vroegen wij de meening onzer lezers over de vraag van een abonné: als ik een brief krijg met een postzegel er op, die de post verzuimd heeft te stempelen, mag ik hem dan nóg eens gebruiken?

Uit de stapel antwoorden blijkt, dat ons Nederlandsche Volk, of althans een groot deel van de abonné's van ons blad, gezegend is met een groote dosis eerlijkheidsgevoel: algemeen was de opinie: de zegel heeft zijn dienst gedaan, dus een dubbel gebruik is niet geoorloofd; velen voegden daar aan toe: bovendien is het bedrijf der P.T.T. berekend op de opbrengst der zegels, dus zou dit bedrijf er schade door lijden.

Nu ik over dit laatste argument nadenk, kom ik tot de conclusie, dat ik eigenlijk niet begrijp, wéér P.T.T. dan eigenlijk wel van leeft, ik bedoel, wéér de winst op die zegel vandaan moet komen, want ze verkoopen een zegel van een dubbeltje voor 10 cent, een van 71/2 cent voor zeven en een halve cent, een van 3 voor drie cent. Zoo héél veel winst kan er dus niet tusschen zitten. Wéér betalen ze dan die kantoren en die ambtenaren en de pakken van de postbodes van? Alléén van de strafport?

Eén meneer, A. A. H. te V., heeft een middenweg gevonden hij schreef: U mag zoo'n zegel niet voor de tweede keer gebruiken U moet hem van de brief afweeken en hem bij het postkantoor voor een nieuwe inruilen. Zou deze meneer uit Kampen geboortig zijn?

J. v. d. S. te B. U vroeg, of Uw filmheld Formby nog leefde en ik moest bekennen, dat ik dit niet wist. Een onzer lezers is zoo vriendelijk mij te schrijven, dat hij in de Kerstvacantie in Oldham, in Engeland geweest is en daar door den Heer Formby, die net uit Afrika terug was, allervriendelijkst is ontvangen. Gelukgewenscht dus: hij lééft!

H. J. B. te A. De Fransche Gouvernante (het liedje wel te verstaan) is geen product van mij, doch van wijlen Jean Louis Pisuisse. Ik kan U er niet aan helpen.

De radeloozen te O. Waarom „De radeloozen"? U bent pas 16 en 17 en als Uw ouders U te jong voor verkeering vinden, zullen zij daar hun reden wel voor hebben; als ik U was, zou ik mij maar bij hun besluit neerleggen en in géén geval radeloos zijn. Voorloopig geldt voor U: beter er óm verlegen, dan er méé verlegen.

Twee wilde roosjes. Zie boven. Oók pas 17. Laat die café-loopers maar kalm hun gang gaan, de Heeren voelen blijkbaar niet, dat wilde roosjes niet in een café thuishooren.

Wilskrachtgebrek. De beste manier om het rooken af te leeren lijkt mij: tabaksbonnen omzetten in snoepdito's, nooit zwarte sigaretten koopen, nooit van een énder opsteken. Geen peukjes oprapen. Klaar.

Adrie. Ik vermoed, dat hij, als er vreemden bij zijn, verlegen is; kijkt U het nog maar eens een poosje aan, doe zoo gewoon mogelijk en vermijd elke schijn van „naloopen".

H. te A. Die uitleg was mij niet bekend, maar als Uw onderwijzer U dat zoo geleerd heeft, zal het natuurlijk wel zoo zijn. Hij is tenslotte vakman en hij is niet alleen onder, maar ook bóven wijzer.

Ynco. Een brievenstroom is het gevolg geweest van de vraag aan Friezinnen en Friezen, wat de spreuk Sin en wille kinn' folie tille beteekent. Uit den aard der zaak komen ale antwoorden op hetzelfde neer: met lust en blijdschap kunnen wjj veel dragen. Alle schrijfsters en schrijvers worden hartelijk bedankt, zij hebben ons een groot genoegen gedaan, wét zeg ik? Een dubbel genoegen; ten éérste hebben we alweer wat geleerd en ten tweede hebben wij ondervonden, dat daar in Friesland tusschen de kievitseieren een hééle massa vriendelijke harten warm en belangstellend voor ons blad kloppen. Mevr. v. M. te D. Eén troost kan ik U geven: Uw man is géén uitzondering: het ideaal van véél mannen is: een huiselijke sfeer in een hotel en een hotel-sfeer in een huis. Ze zijn zelden tevreden en waardeeren veel prettige en mooie dingen pas als ze ze kwijt zijn. Beschouwt U hem maar nét als 4 een auto: soms e?n kuurtje, makkelijk

verzorgd door CLINGE DOORENBOS

bestuurbaar.; doe hem niet wég, want U krijgt moeilijk een nieuwe en de nieuwe modellen zijn leelijk.

J. S. te G. Ik maak graag propaganda voor den huwelijkschen staat, omdat ik het geluk er van ken, maar dat neemt niet weg, dat ik bereid ben, ook plaatsruimte te verleenen aan een andersdenkende; we leven in een vrij land. Ik laat Uw brief en Uw dichterlijke ontboezeming hier volgen.

Ik heb van de meisjes meer dan genoeg. Je gaat met een meisje uit en je vraagt of ze de volgende keer weer mee gaat en als het dan zoo ver is. zie je ze niet meer of je ziet ze met een andere jongen loopen. Ik gedraag mij zooals het hoort en nu wil ik er ook niets meer mee te maken hebben, ik heb daarom een gedichtje in elkaar gezet, wilt U dat plaatsen? Een wijze ontwijkt met regt De banden van de echt Men krijgt veeltijds berouw In 't juk der huwelijkstrouw. Hoe streelt ons met haar zoet De vrijheid van het gemoed. Een vrouw is vroeg of laat Een ziel ontrustend kwaad.

Hier staat dan Uw gedicht. Ik wensch U van harte beterschap.

Binie te A. Ik beloofde U, de zeven wereldwonderen voor U op te scharrelen. Hier zijn ze:

1. De pyramiden van Egypte.

WiKiil

2. de hangende tuinen van Babyion.

3. het mausoleum van Halicarnassus.

4. de tempel van Diana in Ephese.

•C. ~

5. het standbeeld van Rhodes.

6. het standbeeld van Jupiter.

7. de vuurtoren van Alexandrië.

Ik heb er inmiddels nog een échtste bij ontdekt: het postkantoor in Bussum, waar bij een der loketten een pen ligt. waar je écht mee kunt schrijven.