Varend Nederland steekt trots en big de vlaggen uit in de toppen der masten, als op de grote vlootschouw op het buiten IJ te Amsterdam de koningin op het fraaie jacht Piet Hein langzaam heen en weer vaart.

HULDE VAN VAREND EN SPORTIEF NEDERLAND

Tot de hoogtepunten in de feestviering te Amsterdam, mag zeker ook wel de vlootschouw, die op 3 September gehouden werd gerekend worden. Het was een fantastische aanblik, die paar duizend schepen, die netjes op een rij lag te wachten tot het trotse jacht van koaingin Juliana en prins Bernhard voorbij zal varen. Daar waren eenheden van de koninklijke Marine en schepen van onze zee- en binnenvaartvloot.

Eenzaam op het achterdek van de Piet Hein zit Wiihelmina, in de laatste dagen van haar vijftigste en laatste regeringsjaar.

Alle schepen waren opgetuigd met vlaggetjes en de koninklijke Marine had zijn schepen zelfs verlicht. Ons kloeke vliegdekschip de „Karei Doorman", bood een schilderachtige aanblik, zoals het daar lag in de reeds vallende schemer van de avond, met al die ontstoken lichtjes. De „Piet Hein" voer tussen al die schepen door om een warme hulde in ontvangst te nemen, een getuigenis ook van de aanhankelijkheid en trouw

Opgewekt gaat heel de koninklijke familie naar het jacht de Piet Hein om Nederlands vloot te schouwen. Koningin Juliana draagt Marijke-

aan ons koningshuis en aan de scheidende en de nieuwe koningin in het bijzonder.

Het kan niet anders of de koninklijke familie moet zich op het moment van de glorieuze rondvaart wel heel nauw verbonden gevoeld hebben met de mannen die op de binnen- en buitenlandse wateren onze vlag hoog houden.