AVONDIMPRESSIES IN GRONINGEN

ff JERANDERING VAN SPIJS DOET ETEN,

m M wie zal de waarheid daarvan durven ontkennen.

V En is het zo ook niet met foto's bekijken? Als

men iets bijzonders voorzet, dan is de aandacht des te groter . En derhalve strelen we ons ook met de gedachte dat deze serie met meer dan normale interesse wordt bekeken. Foto s bij avond in Groningen genomen. Weliswaar zijn avond foto's in ons blad geen bijzonderheid, maar dan zijn het toch opnamen, welke door middel van een speciale lamp worden genomen, zodat alleen het betreffende beeld waarom het te doen is goed uitkomt, maar de rest is donker. Er zit, zoals men in vaktermen zegt, weinig diepte in die foto's, er is geen spel van licht en schaduw. Bij deze foto's is dat wèl het geval. Stuk voor stuk geven zij de stemming van een Januari-avond weer. Zoals ieder oog de stad bij avond ziet, ziet U haar ook op deze serie. De werkelijkheid is hier dicht genaderd.

Eerste rij van boven naar beneden: Wat zijzelf niet zien, maar de fotografische lens wel: haar spiegelbeeld in de étalage van de juwelier. overigens ziet de fotografische lens de spiegelruit niet. Het water loopt deze meisjes in de mond bij het zien van al de heerlijkheden, uitgestald in een étalagekast van een lunchroom. Tweede rij: Spiegelend in het licht van de vele electrische lampen ligt daar bijkans geheel verlaten, de Carolieweg. Lege beurzen, lege straten, lege winkels. — De overgebleven wintermodelletjes worden critisch bekeken, want ook al zijn ze goedkoop, twintig of dertig gulden is niettemin een heel bedrag! — De aanstaande moeder laat haar blik over de vele kinderwagens glijden, die nu weer in ruime mate voorhanden zijn. Maar evenals de wagens voor de grote mensen, zijn die voor die kleine ook duur