's Avonds voor het naar bed gaan Pond's Cold Cream, voor het reinigen der huid. 's Morgens Pond's Vanishing Cream, ter bescherming der huid en als basis voor Uw poeder. Deze dame uit de Engelse society, die zich de duurste schoonheidspreparaten zoukunnen veroorloven, kiest toch de voordelige, eenvoudige en meest doeltreffende methode, om een jeugdige, gave teint te behouden. Zij past POND'S dubbele schoonheidsbehandeling * toe. * * ★ * * * * * Pond's Creams Uitslag Medinos Hersengymnastiek Dat de Medinos Hersengymnastiek prijsvraag is ingeslagen, bewijst wel het overstelpend grote aantal inzendingen, dat is Binnengekomen. De jury heeft slechts na lang wikken en wegen haar beslissing kunnen nemen Hier volgt de oplossing van de prijsvraag: bij vraag 1 behoort antwoord D, bij vraag 2 antwoord C, bij vraag 3 antwoord B, bij vraag 4 antwoord A, bij vraag 5 antwoord E endit laatste antwoord luidt: 2 hondjes! — Hieronder volgen de namen en adressen van de gelukkige prijswinnaars, die de goede oplossing instuurden en wier slagzin of gedichtje in aanmerking kwam voor bekroning: Ie prijs Solex Motorrijwiel De Heer J. A. de Vries, v.d. Helststraat 64, Leeuwarden. 2e prijs Philips Radio, Zusters W. Hofman en K. Ammerlaan, Prov. Academisch Ziekenhuis, Groningen. 3e prijs Gero Casette De Heer H. Menco, Hoofdweg 2983, Amsterdam W. 4e prijs Gasfornuis, De Heer J C. Mulder, Minstreelstraat 122, Den Haag. 5e prijs Parker Vulpenset, De Heer N. H. de. Roo, Pleinweg 171b, Rotterdam. 6e prijs Electrische trein, De Heer G. N. Hoen, Floralaan 165 West, Eindhoven 7e prijs Autoped, Mevr. J. Tillemans-Baggen, O.L. Vrouwestraat 10, Weert. 8e prijs B.K. Keukenuitzet, De Heer H. G. Mulder, Stationslaan 591, Joppe (Gorssel). 9e prijs Lederen Dames reistas, Mevr. J. Hottentot, Golofkinstraat 53a, Zaandam. 10e prijs Ontbijtservies, De Heer R. van Roozelaar, le Wormenseweg 101, Apeldoorn. De uitspraak van de jury is onherroepelijk. Correspondentie hierover kan niet worden gevoerd. De prijzen zijn reeds afgestuurd of zullen zeer binnenkort worden verzonden. De prijswinnaars hebben bericht ontvangen, dat zy een prijs hebben gewonnen. MEDINOS de superieure tandcreatru.

ONDER ONS

Lang niet alle brieven, die de redactie bereiken, komen voor „openbare" beantwoording in aanmerking; van sommige is het antwoord alleen van belang voor degene, die de vraag stelt en in andere gevallen is de kwestie te discreet om in ons blad te worden behandeld. Er zijn echter tal van opmerkingen, vragen om inlichting enz., die niet alleen de vragenstellers interesseren. Zulke brieven zullen w(j gaarne in „Onder Ons" beantwoorden.

Wq stellen brieven van onze lezers zeer op prfys, ook — en vooral — indien z(j critiek bevatten. Juist daardoor immers komen wjj te weten wat onze abonné's wensen en niet wensen en zqn w(j in staat het blad zodanig samen te stellen, dat het voldoet aan de eisen, die er aan gesteld mogen worden.

Lezers, schrijf ons dus gerust. WQ zullen U zo goed mogelijk antwoord geven en zullen er daarbij natuurlijk voor zorgen, dat uw naam niet bekend wordt als U dit niet wenst!

Brieven bestemd voor deze rubriek gelieve II te zenden aan de redactie onder motto „Onder Ons".

J. L. te Groningen wil geen kritikaster zijn, maar hij zou gaarne in ons blad artikelen en reportages zien over Nederlands steden- en natuurschoon. Mijnheer L. vertelt er echter eerlijk bij dat hij nogal reislustig is. Ja, en daarmede zijn we dan meteen waar we zijn moeten. De mensen, die niet reislustig zijn, zien gaarne andere dingen in ons blad dan U en ook daarmede moeten wij rekning houden. Wij proberen met zoveel mogelijk wensen rekening te houden, maar aangezien er zeer veel reislustigen in ons land zijn, zijn wij U toch erkentelijk voor de tip. Dus hartelijk bedankt en veel plezier met de vacantie.

Mej. v. E. te Nootdorp schrijft: Als lezeres van de „Illustratie" welke ik altijd van 't begin tot het eind doorlees, zag ik ook het stukje over „onze beste voetballers".

Ondanks dat ik niet veel belangstelling voor voetbal heb, stond ik er toch even bij stil. Och, misschien vindt U het wel een beetje gek dat iemand schrijft, die geen schijntje van voetbaltechniek afweet. Enfin daar wilde ik eigenlijk niet over beginnen, maar wel mijn mening zeggen over de vraag: wie de beste voetballer is. Waarschijnlijk krijgt U er een lawine van brieven op, want voetbal is de populairste sport in Nederland. De honderdduizenden supporters kijken elke week op het veld of in de krant hoe of hun speler heeft gespeeld. Vaag, beter gezegd altijd, regent het critiek. De toeschouwer zou het op 'n bepaald moment juist zó gedaan hebben als je die of die voetballer was. De leek weet het altijd beter dan de speler (met z'n mond!!).

Laten de vele voetballiefhebbers toch op de eerste plaats bedenken dat het sport is en dus ontspanning blijft! Ook voor de spelers in kwestie; en als zij hun spel spelen, zullen ze er zich ongetwijfeld voor geven om hun beste beentje (letterlijk en figuurlijk) voor te zetten. Laat het enthousiaste of teleurgestelde publiek er geen levensprobleem van maken. Voetballers zijn ook mensen — en zoals U al schreef, die daarin ook niet volmaakt zijn. Spelers zoals Lenstra en Wilkes zijn dun gezaaid. Laten we blij zijn dat we ze hebben, zonder meer! Wat doet het er toe wie de beste speler is? Mijn opinie is, dat dat diegene is die, afgezien van zijn voetbalcapaciteiten op sportieve wijze de bal hanteert; niet alleen aan zichzelf denkt, maar als sportman: aan het welzijn van zijn club.

Wellicht gooit U m'n krabeltje terzijde, omdat er niets bijzonders in staat. Zoals U ziet beste sportvriendin hebben wij Uw brief niet zonder meer terzijde gelegd. Er staan grote waarheden in en aangezien alle vrouwen toch 't laatste woord moeten hebben

N. Charlier te Chevremont. Brieven voor de fotodokter kunnen aan de redactie van ons blad gezonden worden. De rest komt dan wel in orde.

DIE MMH, DIE MMH.. ZO ZIJN DE VROUWEN

STEMBUS-AVONTUUR.

Het was 8 Juni 1949, de dag dat wij onze stemplicht voor de Gemeenteraadsverkiezing moesten vervullen. Dies togen mijn vrouw en ik naar het stembureau. Gelijk met ons was er ook nog een goede kennis van ons. Hij zegt tegen mijn vrouw, U stemt rood. Neen, zegt mijn vrouw beslist, geen sprake van. Toch durf ik het met U aan, om te wedden voor een knaak, dat U rood stemt. Dat gaat aan, antwoordde mijn vrouw. Ik dacht natuurlijk, ja vrouwtje, die ben je kwijt. Zo gaat zij mijn zuur verdiende geld verwedden, dacht ik, maar het liep anders dan ik vermoedde. Wij gaven onze oproepkaarten en wij ontvingen een stembiljet, en wat er toen gebeurde, zal ik nooit vergeten. Mijn vrouw, belust op 'n knaak, wierp haar biljet pardoes in de stembus. „En nu de knaak mijnheer", sprak mijn vrouw. Onder luid gelach van het publiek werd mijn vrouw een knaak rijker en onze partij een stem armer. Zo zijn de vrouwen als het op geld aankomt.

Stemmen-Varia.

DE JURK.

Op een uitverkoop kocht ik een jurk voor mijn vriendin. Maar er hing er nog een bij die ik beslist wilde hebben. En zonder nadenken kocht ik het van mijn laatste geld. Hoe moest ik daar uitkomen, want ik had er pas twee gehad.

Mijn man kwam thuis en met argus-ogen werd er naar de jurken gekeken; ik kreeg het benauwd. „Die zijn toch zeker niet voor jou hè?"

Heel droog antwoordde ik: „Natuurlijk niet, die zijn op zicht voor Toos."

Ik draaide toch zo dat hij vroeg: „Pas ze eens aan." Ik paste eerst die van mijn vriendin; met mijn haren door elkaar en met een paar platte schoenen leek het nergens op. Gerustgesteld liet hij mij de tweede passen. Ik knapte mijn haren op. En met bijpassende schoenen en kousen en het mooiste gezicht wat ik zetten kon kwam ik binnen. Ik zag zijn mond open gaan. Vol bewondering zei hij: „Die krijg je van mij als Toos hem niet neemt."

Mijn vriendin nam natuurlijk de jurk niet. En ik kon weer rustig ademhalen.

R. v. Vuuren-Griffioen.