MET SCOTT NAAR DE ZUIDPOOL

De bewondering van ieder van ons gaat uit naar de mannen, die zich door hun heldhaftig optreden een blijvende plaats in de geschiedenis verworven hebben. En in het bijzonder worden wij getroffen door de mannen, die door hun doorzetten verre en onbekende gebieden voor de mensheid hebben weten te ontsluiten. Een van die mannen was de Engelsman Scott, de onverschrokken poolreiziger. Is het wonder, dat ook de film zich van 'deze legendarische figuur heeft meester gemaakt?

Eagle Lion brengt ons de film „Scott of the Antarctic". waarin op boeiende wijze in kleurige filmbeelden de tocht van deze poolvorsers verteld wordt. Van het begin tot het einde grijpt deze film de toeschouwer aan. Hij doorleeft met Scott de spanningen, voordat de expeditie uitgerust kan worden en steekt met hem welgemoed van wal.

De eerste tijd gaat het nogal, maar als een andere poolreiziger, Shackleton, Scott telegrafeert, dat ook hij de Zuidpool wil bereiken, ontwikkelt zich een spannende strijd. Scott landt bij de barre ijswoestenijen en trekt met zijn mensen en dieren en tractoren op naar het punt waar de Zuidpool moet zijn. Doch daar aangekomen ondervinden de mannen wellicht de grootste desillusie van hun leven. Shackleton is hen voor geweest. De terugtocht wordt aanvaardt. Tegenspoed volgt op tegenspoed. Twee van Scott's mensen vinden hun graf in de ijsmassa van de pool en tenslotte gaat ook hij met drie van zijn naaste medewerkers ten onder. Zij vinden de bevriezingsdood tijdens meedogenloze stormen in de afgrijselijke poolnacht. 'Scott had de pool bereikt, een ander was hem voor geweest. Maar toch zal zijn heldenmoed de komende generaties tot voorbeeld strekken.

Boven: In deze barre woestenü van qs en sneeuw trekken Scott en zQn mannen voorwaarts naar het punt waar de Zuidpool moet zyn. Onder: Voor de expeditie vertrok werd eerst een kampement opgezet bij het punt waar men met het schip geland was. Rechts: Captain Scott (John Mills) schrijft de laatste regels in zjjn logboek. Enkele uren later zal hg de dood vinden, evenals vier van z^n tochtgenoten.