ment worden vastgesteld.

Teneinde een krachtig, eensgezind beleid te verzekeren is bepaald, dat besluiten van het Hoofdbestuur bindend zijn voor alle kunstenaars der vertegenwoordigde kunsten en voor de toegetreden organisaties. Besluiten van principieele beteekenis worden schriftelijk ter kennis van de daarbij betrokken toegetreden organisaties gebracht, die in geval van strijd met een bindende bepaling harer statuten binnen 14 dagen, tenzij wegens het spoedeischende der aangelegenheid een kortere termijn is gesteld, daarvan aan het Hoofdbestuur moeten berichten. Na verloop van den termijn kan geen beroep op onverbindbaarheid worden gedaan. Indien het geschil niet door overleg tusschen Hoofdbestuur en bestuur der organisatie wordt opgeheven, wordt een bindende uitspraak van een in gemeen overleg gekozen arbiter gevraagd. Mits goedgekeurd door het Hoofdbestuur zijn de besluiten der afdeelingsbesturen en der vakgroepbesturen bindend. Ook ten opzichte van deze besluiten zijn de hiervoren gegeven regelen voor beroep en eindbeslissing van toepassing.

Aldus in groote trekken de constructie der Stichting.

Thans ligt de weg voor het opbouwende werk voor onze Nederlandsche Cultuur open, waar het kan in een samengaan met gelijkgerichte organisaties op ander cultureel gebied dan dat der kunst. Nu dit alles tot zulk een eenheid is geworden, zullen wij goed doen bij het ten uitvoer brengen van de taak, ter harte te nemen de dringende woorden van Prins Willem, in zijn Apologie geschreven: Onderhoudt uwe Unie wel: Bewaert Uwe Unie wel. Doch siet neerstigh toe. Mijne Heeren, dat ghij niet alleene met woorden of by geschrifte, maer oock met der daet ter executie en in 't werck stelt t'ghene dat het bundelken pijlen met eenen bandt t'samen gheknoopt.... medebrenght ende beduydt.

JAAP HOOFT

VIGNET, Houtsnede