Nederlandschen muzieklexicon van Keiler (1932) niet eens vermeld wordt? Dat het kostelijke volksliedje „De May" geen gemeengoed van ons volk is? En ten slotte: waar blijft de Nederlandsche uitgever, die het aandurft, van deze enkele tientallen pagina's, welke een kostelijk nationaal cultuurgoed bevatten, een tekstgetrouwe, musicologisch verantwoorde en toegelichte uitgave te verzorgen??

Mijnerzijds kan ik voorbands niet meer doen dan mijn afschrift als een dierbaar bezit bewaren en er, waar de gelegenheid zich voordoet, stukken uit ten gehoore brengen. Bij uitvoeringen voor de N.C.R.V. en in het Museum Amstelkring heb ik kunnen vaststellen, dat deze voortreffelijke oud-Holandsche muziek van een halve eeuw na Sweelinck, op clavichord of clavecimbel ten gehoore gebracht, een aandachtig publiek ook thans nog terdege weet te boeien. ') Maar ook op een piano mist zij haar uitwerking niet en stukken als het pompeuze „Tricabylis", waarmee de bundel opent, de Sarabande van Brachthuysen, het allerliefste „Petite bergère" en de indrukwekkende koraalbewerking van Steenwick behoorden, zoo goed als de (exc. exc.) schromelijk verwaarloosde meesterwerken van Sweelinck, vóór te komen op het vaste repertoire van eiken Nederlandschen pianist.

Tot slot van deze korte aanteekening geef ik hier een opsomming van de titels der stukjes met de namen der makers, voorzoover vermeld, die het Klavierboek bevat, volgens de oorspronkelijke schrijfwijze in het handschrift:

Anna Maria, van Bijl. anno 1671.

Tricabylis. a Gisb. Steenwick organista.

Puer natus in bethlehem a Steenwick.

More palatino a G. Steenwick.

Allemand Tresoor, a G. Steenwick org.

Allemand. d Steenwick.

Serband.

Amarillis.

Air.

La grevelinde AG. Steenwick organist.

Heiligh saligh bethlehem d Gis. Steenwick.

La princesse.

Serband. a G. van Steenwick organist.

Allemand a Gisb. Steenwick.

Ballet d Georg Berff organist der Stadt Deventer, (aan het slot

staat: Finis a Georgio Berff organist).

1) Wij herinneren ook aan de concerten, georganiseerd door de muziekhistorische afdeeling van het Gemeentemuseum te 's Gravenhage. (RED).