kunstnieuws

In Bassano del Grappa, Italië, heelt men in een gebouw, dat door de Duitsers gebruikt was, 199< doeken van Raphaêl, Carpaccio, Tintoielto en du Caravage teruggevonden. Ze waren bestemd geweest voor transport naar Duitsland.

De Egyptische regering heelt een Franse schilders, beeldhouwers en architecten uitgenodigd een bezoek aan Egypte te brengen. Chapelain Midy, aan wiens werk wij in een vorig nummer een artikel wijdden, vertegenwoordigde de Franse schilderkunst op deze reis. Laten we hopen, dat ook de Nederlandse kunstenaars eens zo'n vriendelijke uitnodiging zullen ontvangen.

Kunsthandel Santee Landweer N.V., Amsterdam, 6—25 Maart. Aquarellen van J. H. Roggeveen.

Kunsthandel Gebr. Koch, Den Haag, 18 Febr.—l3 Maart schilderijen van den Indischen kunstschilder G. P. Adolfs.

Kunstzaal „Kunst van onzen tijd”, Den Haag, 21 Febr.— 13 Maart werken van Ronald Lindgreen en Afke de V ries—Bruinsma.

Panorama Mesdag, Den Haag, 15 Febr.—7 Maart retrospectieve tentoonstelling over 10 jaar van werken van Edmond Wing'en.

Kunstzalen Bennewitz, Den Haag, 28 Febr.—2o Maart werken van Jacques IJssel Muiden.

Kunstzaal Jan N. Frequin, Den Haag, 5—26 Maart tekeningen Hannie Bal, schilderijen Elisa Dom, gobelins Maria Schollen.

Kunsthandel Wagenaar, Utrecht, 21 Febr.—7 Maart werken van T. Gijssen.

Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen, Haarlem, van 26 Febr. af tentoonstelling boeken over Oude- en Moderne Kunst en een collectie Exlibris uit het bezit van de Ned. Exlibris Kring, benevens ruim 80 illustraties van Frans Dammers voor de nieuwe uitgave van Dickens’ David Copperfield.

Kunsthandel Leffelaar, Haarlem, tot 15 Maart olieverven, aquarellen en tekeningen van J. Pander.

Kunsthandel ’t Geveltje, Eindhoven, van 28 Febr. af landschaptekeningen van Kees 801.

Kunstzaal Donders, Tilburg, 7—23 Febr. werken van J. J. Moolhuizen. "

Kunsthandel „Int Constigh Werek”, Rotterdam, 6—27 Maart aardewerk en smeedwerken van N. Six, kleedjes en sieraden van Fanny Kelk, aquarellen van Louis Zagwijn.

Huis voor moderne kunst Mangelgang, Groningen, 5—26 Febr. werken van Abe Kuipers, 28 Febr.—lB Maart werken van G. J. V. d. Linde, 20 Maart—B April werken van Ad Pieters en Piet Snel.

Pictura, Dordrecht, 6—21 Maart werken van Nederlandse Parijzenaars en van Frans en Willy Boers.

„d’Oude Lanteern", Amersfoort, 28 Febr.—29 Maart Oud-Japanse Kunst.

Kunstzaal Bekman, Velp (Gld.), 14 Febr.—B Maart werken van Fred. Sieger en Jaap Wagemaker.

Gehouden

en nog te houden TENTOONSTELLINGEN