Met behulp van talrijke, meest zeer fraaie, lichtbeelden gaf Spr. een zeer duidelijke beschrijving van de aangetroffen landschapsvormen en van de woningen, eeredienst, dansen en gebruiken der verschillende bevolking. Opmerkelijk is het, dat hij door phonografische opnemingen in staat was om daarbij zijne hoorders te laten luisteren naar de dansmuziek der Bantoe's en de weemoedige gezangen van de Wakandiga.

Onderzoek van een deel van het duingebied van NoordHolland. Bij eene onlangs ingediende suppletoire begrooting voor Bin. Zaken (Bijlage N°. 293 der Handelingen) is o. a voorgesteld eene uitgave van /12000 (voorloopige post van de totale kosten van /20000) voor het doen houden van een volledig hydrologisch en geologisch onderzoek van den bodem van een deel der Noord Hollandsche duinstreek, westwaarts van Castricum.

Dit onderzoek zal geschieden ten behoeve van eene centrale drinkwatervoorziening voor vele gemeenten in midden Noord-Holland en heeft ten doel, volgens de toelichting van het voorstel, „om vast te stellen — niet of voldoende water aanwezig is, want dit kan it priori in een duingebied van voldoende grootte worden aangenomen — maar wel, waar en hoe het gewonnen en gezuiverd moet worden ter vermijding, zooveel mogelijk, van schaden aan derden en aan de eigen onderneming." Om het groote belang, dat aan het verkrijgen van een goede prise d'eau verbonden is voor de bedoelde gemeenten, maar ook om het belangrijke van de kennis welke door dit onderzoek zal worden verkregen van ons duingebied, wordt voorgesteld dit van rijkswege te doen plaats hebben.

Er zullen daarvoor 5 boringen worden verricht tot + 150 M. diepte en 9 tot ± 50 M. De uitvoering zal worden opgedragen aan de Staatscommissie voor Drinkwatervoorziening.