Blz.

Dr. E. W. Hofstee, Het Oldambt. Een sociografie. Dl. I: Vormende

krachten. (J. P. Kruijt °

A. J. Zuur, Over de ontzilting van den bodem in de Wieringermeer.

(Auto-referaat) • • * ' ' 952

Alg. Ver. natuurbesch. 's-Grav. en omstr., Onze duinen. (K-r.) . . 953 J. E. van Veen, Die Ostracoden in der Tuffkreide ohne gelbe limom-

tische Farbung unter dem Koprolithenschichtchen zu Slavante. (K.r.) 953

Aardrijkskundig nieuws:

Bevolkingsstatistiek van Nederland ^5' 3l8

De ontzilting van het IJselmeer

Het nationale park Veluwezoom

De opening van de brug bij Hedel • • • 3'9

Globale schatting van de in Nederland nog bestaande uitbreidingsmogelijkheden van de landbouwproductie • • • 5°3

Statistiek van grootte en samenstelling van de binnenvloot in Nederland op 1 Januari 1937

Het Zeierveld in Drente door het Staatsboschbeheer aangekocht . 505 De aardbeving van Zaterdag n Juni 1938 ........ 832

Statistiek van de bevrachtingen en de wachttijden in de wilde

binnenvaart in Nederland, 1937 ° ^3

Het hoogeveen van Fochteloo aangekocht door de Vereeniging tot

behoud van natuurmonumenten 834

De Venraaische Peel wordt ontgonnen 955

Kaarten:

III. Overzichtskaart van den Biesbosch (behoorende bij het artikel

van F. Landmeter) na 53^

IV. Waterstaatkundige kaart van de gebieden om den Amer en de Bergsche Maas (behoorende bij het artikel van F. Landmeter) na 536

V. *) Overzicht van de praehistorische werk- en grafplaatsen ten zuiden van den Beilerstroom, in het brongebied van Ruiner-Aa en Echtenerstroompje (behoorende bij het artikel van prof. dr. A. J. P. van

den Broek) . na 696

VI en VII. Taille conscrits 1921/'25 (behoorende bij het artikel van prof. dr. A. J. P. van den Broek) na 696

VIII. Holland's Noorderkwartier (behoorende bij het artikel van dr.

J. B. L. Hol en dr. H. van Velthoven) na 696

IX. 2) Le pays poldérien entre Rotterdam et Haarlem avec les grands assèchements (behoorende bij het artikel van dr. J. B. L. Hol

en dr. H. van Velthoven) na 69^

1) Bij vergissing heeft deze kaart hetzelfde nummer gekregen als de overzichts kaart van de Antarctis, (zie blz. XVI).

2) Deze kaart is bij vergissing „XI" genummerd.