dit tijdschrift 1938, blz. 159) te volgen, voorshands buiten werking te stellen. Tijdens de algemeene bestuursvergadering op 9 April werd medegedeeld, dat nader bericht van den Voorzitter van den Ministerraad was ontvangen, houdende dat het besluit tot buitenwerkingstelling mede was genomen op grond van de overweging, dat de spelling der aardrijkskundige namen samenhangt met de schrijfwijze der Nederlandsche taal.

Voorts werd de verblijdende mededeeling ontvangen, dat mevrouw de wed. Corneille Peltenburg P.zoon, geboren van Dorsten te Leiden, ter gedachtenis van haar echtgenoot, in leven directeur der N.V. voorheen E. J. Brill te Leiden, aan ons Genootschap wil schenken een bedrag van ƒ 20 000.—, onder voorwaarde dat dit bedrag, onder den naam van „Schenking C. Peltenburg P.zoon te Leiden , afzonderlijk zal worden beheerd door het Bestuur, ten bate van het Genootschap, in dier voege dat het Bestuur de inkomsten naar eigen goedvinden kan gebruiken, overeenkomstig het doel van het Genootschap.

Met algemeene stemmen werd deze schenking met groote erkentelijkheid aanvaard.

Prins Youssouf Kamal schonk aan het Genootschap deel IV fase. II, 1937 van het prachtwerk Monumenta Cartographica Africae Aegypti. Aan dr. Wieder, die het geschenk namens Prins Youssouf aanbood, werd verzocht den dank van het Genootschap over te brengen.

De secretaris kon tot zijn vreugde mededeelen, dat ons ledental sinds Januari met 35 nieuwe leden is toegenomen en dat wij nu een aantal van 1013 hebben bereikt.

De heer E. Crone houdt vervolgens een voordracht over de schipbreuk van het Compagnie's schip Ravenstijn op het Aria-atol, aan de westzijde der Maladiven, in 1726 en de kaart door schipper Anthony Klink daarna onder groote moeielijkheden vervaardigd. Een artikel over dit onderwerp zal in een der volgende afleveringen van het tijdschrift worden opgenomen.

Daarna werd een bezoek gebracht aan de kaartenzaal van de Universiteits-Bibliotheek en de inrichting, zoomede een aantal uitgestelde kaarten, onder leiding van de heeren E. Crone en drs H. van der Bijll bezichtigd.

Van de vergadering van het Algemeen Bestuur op 9 April zij nog' medegedeeld, dat aan prof. dr. H. J. Lam een subsidie is verleend ten behoeve van een botanische onderzoekingsreis naar Madagaskar in November a.s. Een verzoek van dr. F. M. Schnitger om subsidie voor het verrichten van prehistorisch archeologisch onderzoek op Sumatra werd te laat ontvangen om in deze vergadering tot een beslissing te kunnen komen.

Op de Jaarvergadering werd door den secretaris het jaarverslag en door den penningmeester het finantieele verslag uitgebracht, welke beide verslagen hierachter zijn opgenomen. Ze werden