JOH. F. SNELLEMAN f 26 December 1852—18 Mei 1938

Door beschikbaarstelling van de Juli-aflevering van dit tijdschrift ten behoeve van het Internationaal Aardrijkskundig Congres, kan eerst thans een woord van herdenking worden gewijd aan ons oud-medelid Joh. F. Snelleman, die groote diensten heeft bewezen aan het Genootschap en een man van beteekenis op velerlei gebied is geweest. Deelnemer aan de Midden-Sumatra-expeditie in de eerste groote

onderneming onzer toen nog jonge vereeniging, schrijver van verscheidene artikelen in dit tijdschrift, lid van de redactiecommissie van 1901 —1909, mogen genoemd worden als zijn werkzaamheden voor het Genootschap; oud-directeur van het Ethnografïsch Museum te Rotterdam, medewerker aan de

o '

encyclopaediën van Oost- en West-Indië, wat de laatste aangaat als mede-redacteur, zijn slechts enkele staaltjes van zijn bezigheden op aangrenzend gebied. Zijn vlugge geest, groote werkzaamheid en toewijding hebben veel bijgedragen tot vooruitgang der wetenschap. Zijn hooge leeftijd en achteruitgaande gezondsheidstoestand was oorzaak, dat hij in de latere jaren niét meer op den voorgrond trad, maar de herinnering aan wat hij voor het Genootschap is geweest, zal niet worden vergeten, en in onze annalen blijven leven.

DE REDACTIE

Prof. Dr. LEO FROBENIUS f

Den 9den Augustus is in zijn landhuis aan het Lago Maggiore op Ó5.jarigen leeftijd de bekende Duitsche ethnoloog prof. Frobenius overleden. Door talrijke reizen, ook naar Nederlandsch Oost-Indië en verscheidene geschriften op het gebied van de volkenkunde heeft hij naam gemaakt. Een van zijn laatste werkzaamheden is de organisatie der Frobeniusexpeditie naar Nederlandsch-Indië geweest, waarvan hij zelf wel geen deel heeft uitgemaakt, doch die hij van Frankfort uit heeft geleid (zie dit tijdschrift, 1936, blz. 115).

DE REDACTIE

K. N. A. G., LV. 44*