dagbeurt zoude hebben, en dat ook de weekbeurten op gelijke wijze zouden worden verdeeld. Verder wensclite hij, dat de goederen wel verdeeld zouden worden, wat de inkomsten betreft, maar niet wat den eigendom betrof, zoodat door die niet geheel verbroken gemeenschap eene hereeniging te gemakkelijker zou kunnen plaats hebbenIn September 1670 deed hij met de zijnen nog eenen vredevoorslag ,/ aan de dienaren der Vereenigde Vlaamsche, Vriesche en Hoogduitsche Gemeente besloten in den Blocq," en stelde de volgende voorwaarden voor; t/ \. dat men de benodiginge ten avontmael behoorde te doen, soo en gelyck men voor veele jaren in de gem. van de blocq gewoon is, namentlyck presenterende aan alle broederen en susteren het broot en den wyn mede te deylen voor die het selve (haar daar toe beproeft hebbende) begere; met versoek aan alle de gene die haar in de gem. door den waterdoop niet hebben laten inlyven, dat se haar daarvan gelieve te onthouden. Ten andre : aangaande de qualiteyte der dienaren, dat men om de disputen dienaangaande te passeren alle deselve ten wedersyde soo en in die qualiteyt waarinne zy tegenwoordich diene, soude erkenne. Ten derde: dat men alle voorgaande delicte soude nemen onder een generale vergevinge. Eyndelyck, dat de zaken, rakende de gem. door dezelve ordinaris by inductie sullen afgedaan worden, maar indien eenige geschille soo hoogh mochten rysen, dat se door dien wegh niet konde beslecht worden, dat men 't geschil alsdan sal doen eyndigen door 't meerendeel der stemmen." Kon de tegenpartij zich ook hiermede niet vereenigen, zij zouden gaarne legen voorslagen hooren, en verklaarden zich ook bereid, om de zaak aan