gereed zijn. Kerk en pastory kunnen een schoon geheel vormen. Achter de kerk zal de kosterswoning worden gebouwd en daarboven de kerkeraadskamer. Door de erfenis van een zeer belangstellenden broeder, H. W. v. d. Velde en van zijne vrouw, die ook de pastory hebben geschonken, is de gemeente in staat gesteld dit belangrijk werk uit eigen middelen tot stand te brengen.

VEEN WOU DEN. Onze leeraar H. L. Bouman, die sints 1834 in ons midden werkzaam was, zag zich genoodzaakt zijne bediening neer te leggen Tot nog toe mogt het den kerkeraad niet gelukken in de vacature te voorzien. Intusschen is hij ijverig in de weer, om èn kerk èn pastory te vernieuwen.

WARGA. Op den 6den December 1863 nam onze gemeente afscheid van haar oude kerkgebouw, waarbij onze leeraar F. J. Klaasesz predikte over Lucas V: 36: En hij zeide ook tot hen eene gelijkenis: Niemand zet eenen lap van een nieuw kleed op een oud kleed: anders zoo scheurt ook dat nieuwe het oude en de lap van het nieuwe komt met het oude niet overeen. De eerste preek in de nieuwe kerk op 20 Dec. 1863, die afgewisseld werd door opzettelijk vervaardigde feestzangen, had tot tekst de 3 volgende of laatste verzen van Lukas V: En niemand doet nieuwen wijn in oude lederzakken; anders zoo zal de nieuwe wijn de lederzakken doen iersten en de loijn zal uitgestort worden en de lederzakken zullen verderven. Maar nieuwen vjijn moet men in nieuwe lederzakken doen, en zij worden beide te zamen behouden. En niemand, die ouden drinkt, begeert terstond nieuicen; mant hij zegt: de oude is beter.