Hier, is een wisselwerking merkbaar tusschen invloeden der Hindoejavaansche en oer-Indonesische cultuur.

Op de vergadering van het Algemeen Bestuur van 8 Februari deelde de Voorzitter na de voorlezing der notulen mede, dat het Huishoudelijk Bestuur meent het volgende standpunt te moeten innemen in de kwesie van in het buitenland vertoevende leden van het Algemeen Bestuur: het verblijf in het buitenland geeft op zich zelf geen aanleiding tot het treffen van een bijzondere regeling; een uitzondering daarop dient evenwel te worden gemaakt voor hen die als lid bedanken of geen blijken hebben gegeven van eenige interesse voor het Genootschap.

Nadat vervolgens eenige candidaten voor het lidmaatschap van het Algemeen Bestuur waren gesteld, deed de Secretaris mededeeling van de voornaamste ingekomen stukken.

Het lid van het Algemeen Bestuur Dr. W. van Bemmelen overleed op 28 Januari in den ouderdom van 72 jaar; het Bestuur zond een betuiging van deelneming aan de familieleden. Een der leden vestigde er nog de aandacht op dat het Dr. van Bemmelen is geweest die den stoot heeft gegeven tot de Nieuw Guinea expeditie van het Genootschap door in een vergadering van het Algemeen Bestuur te wijzen op de wenschelijkheid van de beklimming der Carstenztoppen door een Nederlandsche expeditie.

Mr. A. Hustinx bedankte voor de toezending van den Atlas van Tropisch Nederland.

De boekerij van wijlen den heer Vom Rath, waaruit het Genootschap met andere instellingen een keuze zou mogen doen, werd beschreven ; uit de lijst van boekwerken bleek dat de verzameling voor het Genootschap niet van belang is.

De Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming zond hehalve een ledenlijst en het 4de nummer van haar Mededeelingen bovendien de rede van den heer W. F. J. M. Krul, getiteld: „Richtlijnen voor de toekomstige duinwatervoorziening in Nederland"; deze stukken zijn voor de leden van het Bestuur ter inzage gelegd.

De Stichting tot bevordering van de Studie van Taal, Letterkunde, Cultuur en Geschiedenis van Zuid-Afrika zond haar jaarverslag waarin melding is gemaakt van de schenking van het Genootschap; het Bestuur van deze Stichting bestaat uit: Prof. A. A. van Schelven, voorzitter; Prof. H. Burger, secretaris; Jules Gerzoen, penningmeester; Mevr. M. Bax-Botha; J. H. Braakman; Prof. G. Cronjé; Prof. N. A. Donkersloot en Dr. J. van Hinte.

Het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen verzocht eveneens om aanvulling van zijn vernielde boekerij. Met de Provinciale Bibliotheek te Middelburg is reeds van gedachten gewisseld en een lijst van boeken werd ter verzending gereed gemaakt. Op een vraag uit de vergadering of het wel verstandig was thans boeken naar Middel-