nootschap zullen, indien zij daartoe den wensch te kennen geven, een exemplaar ontvangen.

De internationale toestand maakte het voor ons Genootschap niet mogelijk de verbinding met buitenlandsche zustervereenigingen te onderhouden.

In studie werd genomen welke maatregelen noodig zullen zijn om te komen tot een herdruk van den Atlas van Tropisch Nederland.

Op 29 Juli werd de Werkgemeenschap der Wetenschap in Nederland *) opgericht. De Voorzitter van ons Genootschap werd door de Nederlandsche Akademie van Wetenschappen als Voorzitter aangewezen.

Het doel van deze werkgemeenschap is de behartiging van de belangen van den wetenschappelijken arbeid in Nederland. Het Genootschap trad als lid toe.

Wij ontvingen een uitnoodiging van het Genootschap ter bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde te Amsterdam tot bijwoning van de herdenkingsplechtigheid in de Aula der Universiteit ter eere van het 150-jarige bestaan van dat Genootschap. Ons Genootschap werd vertegenwoordigd door den Voorzitter en den Secretaris.

^ Op 1 Mei 1940 heeft Prof. Emmanuel de Martonne in het Institut Francais te Amsterdam een lezing gehouden. Daar Prof. de Martonne Voorzitter is van de Union Géographique Internationale besloten onze Bestuursleden, die het Bestuur van de Nederlandsche Afdeeling van de Union vormen, Prof. de Martonne en zijn familie een noenmaal in het Amstel-Hotel aan te bieden. Hierbij waren ook tegenwoordig de leden van ons Huishoudelijk Bestuur en het Bestuur van het Instituut Francais.

In het afgeloopen jaar heeft het Genootschap wetenschappelijke studies en publicaties door geldelijken steun bevorderd en wel: Nederlandsche Commissie voor internationale Natuurbescherming ƒ Ioa_

Nieuw-Guinea Studiekring „ 25.

Volkskunde Commissie Nederlandsche Akademie van Wetenschappen en uitgave Nederlandsche Volksatlas (reeds

in !?39 gevoteerd) . „ 200 —

Commissie Rotterdam ,, 300.—

Commissie Den Haag „ 350.

Commissie Utrecht ;, 300.

Commissie Groningen „ 200.

Commissie Tilburg „ 150.

Voor den aanvang van het seizoen ontvingen wij bericht dat de zaal van het Koloniaal Instituut, waarin wij onze lezingen steeds heb-

*) Op de vergadering van 19 October werd deze naam gewijzigd in: Werkgemeenschap der wetenschappelijke organisaties in Nederland.