de Martonne, Directeur de 1'Institut de Géographie de 1'Université de Paris et Président de 1'Union Géographique Internationale over het onderwerp: „La situation géographique de la France en Europe".

Het Bestuur van het Genootschap bestond uit 71 leden (67 vorig jaar).

Aftredend waren de Heeren:

Prof. Dr. L. F. de Beaufort, Prof. Dr. Ir. H. A. Brouwer, Ernst Crone, Mr. D. A. Delprat, G. A. Dunlop, Ir. A. G. A. van Eelde, Prof. Dr. E. van Everdingen, J. G. A. Fontein, J. Th. Fürstner, Ir. W. G. C. Gelinck, C. H. de Goeje, Dr. W. R. Heere, C. Lekkerkerker, Th. Ligthart, G. J. A. Mulder, P. M. van Riel, J. Tideman, Dr. R. IJzerman.

De 22 volgende Heeren werden tot Bestuurslid gekozen:

Dr. W. van Bemmelen, Prof. Dr. L. P. Ie Cosquino de Bussy, Prof. Dr. B. G. Escher, Dr. J. F. Hoekstra, Mr. R. E. Kielstra, L. A. C. M. Doorman, Prof. Dr. H. J. Lam, J. C. Lamster, Prof. Dr. E. C. Jul. Mohr, J. A. Mulder, Prof. Dr. L. Rutten, Dr. A. M. H. Schepman, Prof. Ir. W. Schermerhorn, Dr. P. Tesch, Ir. Th. A. W. Ruys, Prof. Dr. C. H. Edelman, Dr. J. P. Bakker, E. A. Vreede, P. J. Gerke, A. J. H. Baron van Lynden, Prof. Ir. J. Klopper, Dr. S. Hofstra.

Het Huishoudelijk Bestuur bestond uit de Heeren:

Prof. Dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, Voorzitter; Dr. E. Heldring, Vice-Voorzitter; E. J. Voute, Secretaris; Hendrik Muller, Penningmeester ; Dr. J. van Hinte en Ernst Crone, Bibliothecarissen; Prof. Dr. Ir. F. A. Vening Meinesz en W. Voorbeytel Cannenburg, Leden.

Prof. Dr. J. P. Kleiweg de Zwaan en de Heer Ernst Crone waren volgens het Huishoudelijk Reglement verplicht af te treden.

Prof. Dr. Ir. F. A. Vening Meinesz werd bereid gevonden het Voorzitterschap te aanvaarden, terwijl de Heer W. Voorbeytel Cannenburg Bibliothecaris voor de Kaarten werd.

Tot Leden van het Huishoudelijk Bestuur werden benoemd de Heeren Prof. Dr. Th. J. Stomps en C. Wessels S.J.

Het Genootschap is veel dank verschuldigd aan Prof. Dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, onder wiens leiding het Genootschap belangrijke dingen tot stand bracht. De Atlas van Tropisch Nederland en de Lijst der Aardrijkskundige Namen van Nederland werden in die periode voltooid, terwijl het Internationaal Aardrijkskundig Congres en de Nieuw-Guinea Expeditie 1939 beide onder zijn Voorzitterschap plaats vonden.

De verdiensten van den Heer Ernst Crone voor onze Kaartenverzameling zijn U allen bekend.

De samenstelling van het Huishoudelijk Bestuur werd dus na April 1940: