GENOOTSCHAPSZAKEN

VERSLAG van het Huishoudelijk Bestuur over den toestand en de verrichtingen van het Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap gedurende het jaar 1941

Geachte Medeleden,

Wegens het belang der daarin behandelde gebeurtenissen moge hier allereerst de tekst volgen van den op 27 September 1941 aan onze leden rondgezonden brief.

Amsterdam, 27 September 1941

Aan de Leden van het Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap, Op 10 Juli 1.1. werd ten kantore van het Genootschap de volgende brief van den Commissaris voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen te den Haag ontvangen:

's-Gravenhage, 8 Juli 1941 BESCHIKKING „Betr. Vereeniging Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap, gevestigd te Amsterdam, L,innaeusstraat 2a.

„Op grond van het bepaalde bij art. 1 t/m 3 der Verordening van „den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied tot "herordening op het gebied van de niet-commercieele Vereenigingen ,,en Stichtingen van 28 Februari 1941 (Verordening No. 41/1941) is „door mij beschikt: '

,,a) dat alle werkzaamheden, in welken vorm ook, onmiddellijk

„worden stopgezet;

,,b) dat het Bestuur en alle andere organen zijn geschorst; ,,c) dat de ledenlijsten, de boeken en alle overige bescheiden, als„mede een gespecificeerde staat van baten en schulden binnen acht „dagen na heden worden ingeleverd bij den Gewestelijken Inspecteur „S. L. Abbema, Keizersgracht 426 te Amsterdam, C, ter beschikking "van den Commissaris voor niet-commercieele Vereenigingen en „Stichtingen, of diens gemachtigde;

,,d) dat alle gelden, effecten etc. binnen drie dagen na heden ge,,stort, resp. gedeponeerd worden bij de Rotterdamsche Bankvereeni,,ging' N.V., den Haag, op de rekening van den Commissaris voor „niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen .

Commissaris voor niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen, Namens dezen, het Hoofd der Afdeeling, w.g. Van Eelen

Tevens werd ter kennis gebracht dat het praedicaat „Koninklijk" achterwege moet blijven en dat ook geen melding mag worden gemaakt van een Beschermvrouwe en van een Eerevoorzitter.