Nog gelezen de schriftelijke conclusie namens den Procureur Generaal door den Advocaat Generaal Mr. A. M. Pino genomen en gedagteekend 16 Juni 1887, strekkende tot verwerping van het ingesteld beroep in cassatie en veroordeeling van den requirant .in de kosten;

Gezien de stukken;

O. dat als eenig middel van cassatie is voorgesteld, schending of verkeerde toepassing van art. 55 van het Tarief van justitiekosten en salarissen in burgerlijke zaken voor de Europesche rechtbanken in N. I. (Staatsblad 1851 no. 27) in verband met de artt. 58, 59 en 788 van het regl. op de B. Bv., door te beslissen dat kosten veroorzaakt door het doen eener reis, waarfoe. eene partij ten gevolge eener rechterlijke uitspraak verplicht is, niet aan de verliezende wederpartij mogen in rekening worden gebracht, ingeval die uitspraak is gevallen in eene zaak van eene persoonlijke of tot roerende goederen betrekkelijke rechtsvordering niet te boven gaande f 200, en op dien grond de gevraagde begrooting te weigeren;

O. alsnu dienaangaande,

dat art. 798 juncto de artt. 796 en 797 van het regl. op de B. Rv. wel de proceskosten opnoemt, die in zaken niet te boven gaande f 200 aan de wederpartij in rekening kunnen worden gebracht, maar daaruit noch niet voortvloeit, dat nu bij een later wetsvoorschrift bepaald is dat de kosten voor eene reis, ingevolge eene rechterlijke uitspraak gemaakt, ten laste van de in de kosten veroordeelde partij zullen komen, die bepaling, voor zaken de ƒ 200 niet te boven gaande, als niet geschreven zoude moeten worden beschouwd omdat bedoelde kosten in meergemeld art. 798 niet zijn opgesomd;

dat toch art. 55 van het boven aangehaald Tarief (Staatsblad 1851 no. 27) bepaalt dat in de gevallen, waarin partijen ten gevolge eener rechterlijke uitspraak tot het doen eener reis verplicht zijn, de kosten daardoor veroorzaakt, gebracht worden ten laste van de in de kosten veroordeelde partij, overeenkomstig de daarvan door den rechter te doene begrooting en dit artikel niet tusschen zaken boven en beneden de ƒ 200 onderscheidt, of-