het algemeen bevoegd van de ingestelde vordering kennis te nemen, die bevoegdheid zoude verliezen door de handeling eener administratieve autoriteit;

dat toch die bevoegdheid wordt bepaald door de wet en niet door eeuige handeling van eene administratieve autoriteit en de wet de rechterlijke bevoegdheid uitsluitend regelt naar den aard der ingestelde vordering, cf. artt. 78 en 98 R. R. en art. 2 en 159 R. O.;

dat ook onjuist is gedaagdes bewering dat de vordering niet zoude strekken tot uitbetaling van pensioen maar tot opheffing eener door het administratief gezag bevolen korting, hetgeen kan blijken uit de conclusiën, terwijl de door gedaagde gevoerde tegenspraak, haar beroep op de rechtmatigheid der niet betaling der behoorlijk geconstateerde en erkende schuldvordering, den aard der ingestelde vordering niet kan veranderen;

wordende ten aanzien van de beweerde niet ontvankelijkheid der actie gesteld, dat daarbij onder den vorm eener niet ontvankelijkheid op nieuw slechts de onbevoegdheid van het Hof wordt beweerd;

dat de rechter er zich niet bij heeft neer te leggen, dat de Regeering zich onttrekt aan de voldoening eener behoorlijk geconstateerde en erkende schuldvordering door eenvoudig een besluit van niet betaling te doen afgaan, daar toch de rechter bevoegd om de rechtmatigheid en gegrondheid der vordering te beoordeelen, ook bevoegd is over de rechtmatigheid en gegrondheid der daartegen ingebrachte verwering te oordeelen ;

dat overigens onjuist is dat volgens de door gedaagde aangehaalde bepalingen de Directeur van Finantiën bevoegd zou zijn tot invordering van ƒ 1 1000, zijnde het bedrag eener den eischer bij besluit van de Regeering van 28 December 1873 no. 16 opgelegde belasting, en zulks middels korting op eischers pensioen; dat toch bij art. 49 al. 4 van Staatsblad 1831 no. 71 de Directeur-Generaal van Finantiën niet bevoegd verklaard is eene den ambtenaar opgelegde belasting te innen door eenvoudig rechter te zijn in zijne eigene zaak en het geld door de Regeering aan den belastingschuldige verschuldigd aan te houden