De Zondag, waarop het laatste gedeelte van een voor eene gerechtelijke handeling gestelden termijn valt, behoort bij de berekening van dien termijn buiten beschouwing te blijven.

Hij, die eene actie instelt voor dat de bij zijne sommatie gestelde termijn ter voldoening aan datgene, waartoe de actie strekt, verstreken is, zonder dat de zekerheid is verkregen dat aan de sommatie geen gevolg zal gegeven worden, handelt praematuur.

The Boen Hie, appellant, comp. bij den adv. en proc.

Mr. F. H. Gerritzen, contra

De Wees-en Boedelkamer te Soerabaja in hare hoedanigheid van voogdesse over de minderjarige kinderen van wijlen Kho Kong Kie, geintimeerde, comp. bij den adv. en proc. Mr. C. A. Hennij Jr.

HET HOOG-GERECHTSHOE VAN NEDERLANDSCH-INDIE,

Gehoord partijen;

Gezien de stukken;

Ten aanzien der feiten overnemende de vermelding daarvan vervat in het door den raad van justitie te Soerabaja op 13 Oktober 1886 tusschen partijen gewezen vonnis, waarbij de eisch ten deele 'is toegewezen, de gedaagde is veroordeeld om binnen twee maal 24 uur na de beteekening van het vonnis op te heffen de executoriale beslagen bij exploit van den buitengewoon deurwaarder te Pasoeroean C E. van Eranquemont dd. 23 December 1885 gelegd op de navolgende perceelen:

I. enz.;

X. enz. ;

verder de eischeresse bevoegd is verklaard bij niet voldoening door gedaagde aan die veroordeeling, zelve die beslagen op te heffen en op vertoon van de grosse van het vonnis te doen roijeeren in het register van den secretaris van de residentie Pasoeroean, en ten slotte de gedaagde is veroordeeld in de kosten met ontzegging van het anders of meer geeischte;

En wijders: