handelspapier, maar eener som krachtens boekschuld verschuldigd, waarvan als oorzaak wordt opgegeven vroegere betalingen ter zake van handelspapier.

Het op die vordering gegeven antwoord, dat men aan den eischer herhaaldelijk orderbriefjes heeft afgegeven, doch niet wegens handelstransactiën, maar alleen om hem aan geld te helpen, bevat geene geclausuleerde bekentenis.

Waar geene wisselactie ingesteld is, leveren de in de dagvaarding bedoelde orderbriefjes niet het bewijs op, dat eischer betalingen gedaan heeft voor gedaagde.

Het feit dat eischer houder is dier orderbriefjes doet niets af voor dit bewijs 207

Art. 1 832 sub 1 B. W. — Faillissement van den schuldenaar eener door borgtocht gedekte schuld.

In het vragen van voldoening van den borg, die afstand gedaan heeft van het voorrecht van uitwinning, ligt opgesloten het positum dat de hoofdschuldenaar niet betaald heeft.

Van hem, die zich borg gesteld heeft ter zake eener overeenkomst, waarbij de hoofdschuldenaar zich verbonden heeft tot levering van goederen of een zeker bedrag aan contanten, kan, bij wanpraestatie van den hoofdschuldenaar, dat laatste bedrag opgevorderd worden, al is de overeenkomst niet ontbonden.

De schuldeischer, wiens vordering door borgtocht verzekerd is, behoeft zich niet te laten verifieeren in het faillissement van den hoofdschuldenaar 222

Eene door B afgegeven kwitantie, bevattende de erkenning van ontvangst eener huursom van A., waaraan ten processe is toegevoegd dat die kwitantie betreft eene tusschen B. en C. gesloten huurovereenkomst, bewijst alleen dat de huur niet ontvangen is van den huurder, maar van A.

Eene huurovereenkomst van roerende en onroerende goederen, waarin niets vermeld is omtrent uitvoering of exploitatie eener landbouwonderneming, valt niet in de termen van art. 581 sub 4o. Rv., al is in de huur begrepen een perceel door de Regeering aan den verhuurder in erfpacht uitgegeven .... 277

Artt 178, 202 en 218 Rv.—Wraking van getuigen.— Zijdelingsch belang.

Wraking van eenen getuige kan ook nog na diens eedsaflegging voorgesteld worden.

Het feit dat hij, die tegen tractement en procenten van de