of de onware vervanging zich slechts tot den zakelijken inhoud van het geschrift bepaalt of zich ook tot datgene wat daaraan de authentieke kracht verleent uitstrekt, zoodat het namaken van een authentiek geschrift in den zin der strafwet dan is geschied wanneer v alschelijk een geschrift is gemaakt, hetwelk ware het echt geweest, authentieke kracht zou bezeten hebben en dan ook de strekking heeft door de bedriegelijke nabootsing daarvan die kracht ten nadeele van anderen uit te oefenen ;

Gelet op artt. 92, 93 en 94 Wetboek van Strafrecht voor Europeanen en art. 110 van het Reglement op de Strafvordering voor de raden van justitie op Java enz.;

Rechtdoende op het aangeteekend verzet,

Doet te niet het vonnis van den raad van justitie te Soerabaja dd. 12 Maart 1890, waartegen verzet;

Beveelt de terechtstelling overeenkoinsting den 4en titel van het Reglement op de Strafvordering van R., oud 56 jaren, wonende te Batavia, thans zonder beroep, gewezen algemeen pakhuismeester te P., ter zake: dat hij in de jaren 1883 tot en met 1886 de betrekking bekleedende van algemeen pakhuismeester te P., als zoodanig verplicht was overeenkomstig het bepaalde bij art. 22 van Staatsblad 1866 no. 151, bij het ledigvallen van pakhuizen, daarvan opname te doen en van zijne bevinding proces-verbaal op te maken;

dat hem na zijn ontslag uit 's lands dienst in 1886, bij besluit van de Algemeene Rekenkamer dd. 24 September 1887 no. 7540/2 eene nota van bedenkingen voorgekomen bij de examinatie zijner verantwoording over het jaar 1884 ter beantwoording en toelichting werd toegezonden naar aanleiding eener afschrijving door hem in kwaliteit voorschreven van eene hoeveelheid koffie uit den oogst van 1883, ten bedrage van 760,188 picols eerste, en 0.208 picols tweede voort, en zulks om reden het proces-verbaal van opneming vorenbedoeld niet bij de verantwoording was overgelegd ;

dat hij daarna, afschoon zich volkomen bewust van het feit, dat nimmer door hem gedurende de door hem gevoerde administratie dergelijke processen-verbaal, houdende vermelding van te