O. dat mitsdien geen voldoende termen aanwezig zijn om den verdachte ter voormelde zake verder te vervolgen;

Gelet enz.;

Beschikkende,

Verklaart dat er geen voldoende termen aanwezig zijn om den verdachte ter zake bovenomschreven verder te vervolgen;

Gelast zijne onmiddellijke invrijheidstelling ten ware hij om andere redenen in hechtenis belmore te blijven;

Beveelt, dat een afschrift dezer beschikking met de daarop betrekking hebbende processtukken aan het Hoog-Gerechtshof van N. I. zal worden aangeboden enz.

Deze beschikking komt in zoover niet onbelangrijk voor, als het geen betoog behoeft, dat de daarbij bedoelde of gelijksoortige handelingen gestraft behoorden te worden.

Het dessahoofd had niets anders gedaan, dan den verdachte een reeds eenmaal gegeven maar niet opgevolgd bevel om zijn erf schoon te maken — te herhalen, en de laatste, daarop nijdig geworden, schold hem toen niet uit, zooals een Hollander uit de achterbuurt het misschien een politieagent gedaan zou hebben, maar trok als een echte Madoerees dadelijk zijn zwaard, al wilde hij er niets verder bij bekennen, dan dat hij slechts met het plat van den sabel zijne drift op den kapala kampong had willen bekoelen.

Nu zegt art. 165, laatste alinea, van het Wetboek van Strafrecht voor Inlanders wèl, dat poging tot de in die bepaling vermelde gewelddadigheden tegen bedienende beambten, agenten der openbare macht enz. in of ter gelegenheid der waarneming hunner bediening strafbaar is, maar de bewuste alinea schijnt door den wetgever in een onbewaakt oogenblik te zijn neergeschreven. Want — is er bloedstorting, kwetsing of ziekte van den beleedigden persoon, dan is het misdrijf voltooid —■ zoo niet, dan lost de feitelijkheid zich op in het toebrengen van een slag, en is art. 165 voormeld niet van toepassing.

Door het Hoog-Gerechtshof (Tweede Kamer) is in deze beschikking berust. (Ingezonden.)