tusschen partijen gewezen, waarvan appel, voor zooverre daarbij aan de geïntimeerde, eerst eisclieresse, haar incidenteele eisch ten deele is toegewezen en, doende wat de eerste rechter had behooren te doen, alsnog de geintimeerde, eerst eisclieresse, zoowel met harer principalen als met haren incidenteelen eisch en genomen conclusiën niet ontvankelijk te verklaren, immers en in allen gevalle haar beiden in hun geheel te ontzeggen — alles met veroordeeling van de geintimeerde, eerst eischeresse, in de kosten der beide instantiën;

O. dat hierop door de geappelleerde voor antwoord in appel is aangevoerd:

dat bij de dagvaarding in eersten aanleg, onder achterlating van afschrift aan den gedaagde, zijn beteekend twee extracten uit de handelsboeken van geintimeerdes curandus, terwijl bij die dagvaarding gevorderd is de betaling van f 8137.75;

dat ter motiveering dier pretentie in de dagvaarding is geposeerd, dat de gedaagde koopman is, die met den failliet in handelsbetrekking heeft gestaan en wel ook in het jaar 1885, zooals bleek uit bij dagvaarding overgelegd extract no. I uit de boeken van den curandus, terwijl hij, blijkens de bij de dagvaarding overgelegde extracten no. I en II uit die boeken, aan den failliet alsnog verschuldigd is de som van f 8137.75, ter zake van „voor hem op 29 Augustus en 11 December 1885 betrekkelijke orderbriefjes betaalde gelden plus rente;"

dat, daar in de dagvaarding verwezen wordt naar de bij dezelve beteekende extracten uit de handelsboeken, die extracten dus geacht moeten worden met de dagvaarding één geheel uit te maken, met dien effecte dat, wat in de dagvaarding oogenschijnlijk minder duidelijk mocht zijn uitgedrukt, uit die extracten kan worden geëxpliceerd ;

dat, in dit licht beschouwd, de ingestelde actie aan duidelijkheid niets te wenschen overig laat;

dat immers in die extracten nauwkeurig zijn beschreven de transacties, die in het jaar 1885 tusschen partijen hebben plaats gehad en het uit dezelven blijkt dat door den failliet op de in die extracten genoemde datums kassa, geld betaald is ter inter.