dat bij acté op den 2len Februari 1887 sub no. 22 ten overstaan van den te Padang resideerenden notaris Jan Antoine Kluijt en getuigen verleden, de thans geintiineerde met den arabier Said Mohamad bin Achmad bin Shahab eene overeenkomst heeft aangegaan, waarbij deze laatste onder meer aannam en zich verbond om voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, gerekend van af den ]sten Maart 1887, tegen de prijzen in die acte vermeld, en waarop bereids een voorschot van f 2000 werd ontvangen, te verrekenen met / 75 's maands, aan de geintiineerde maandelijks te leveren veertig koehuiden, terwijl bij nalatigheid om veertig koehuiden per maand te leveren, de arabier Said Mohamad bin Achmad bin Shahab, onafhankelijk van de alsdan aan de geintiineerde door de wet toegekende actiën tot ontbinding van liet contract met schadtvegoeding, dan wel de nakoming daarvan te vorderen, zoude verbeuren eene boete van f 2000;

dat zich voor de nakoming van dat contract alsmede voor de richtige betaling van het door den arabier Said Mohamad bin Achmad bin Shahab genoten voorschot en zulks onder liet doen van afstand van alle voorrechten door de wet aan borgen toegekend, speciaal die van eerdere uitwinning en schuldsplitsing, borg heeft gesteld de thans appellant;

dat verder, zooals in confesso is, immers niet weersproken, de arabier Said Mohamad bin Achmad bin Shahab sedert 23 December 18S7, waarop de laatste levering van huiden heeft plaats gehad, in de verdere levering daarvan nalatig is gebleven, terwijl op het bovenbedoelde voorschot mede slechts tot dien datum f 75 'smamds is afbetaald dan wel verrekend of te samen f 750;

dat mitsdien de geintiineerde, ingevolge de duidelijke bewoordingen van het contract, op 21 Februari 1887 voor den notaris J. A. Kluijt en getuigen verleden, alleszins gerechtigd was niet alleen van den Arabier Said Mohamad bin Achmad bin Shahab, maar ook, zooals gedaan is bij exploit van dagvaarding dd. 1 Maart 1889, alleen van den thans appellant, als diens borg, te vorderen de betaling vooreerst der op de nalatigheid in de levering van veertig huiden 's maands gestelde boete van f 2000