clat de eischer op den SOsten Juni 1890, en dus tijdig, verklaard heeft van voorschreven vonnis in cassatie te willen komen, zijnde hiervan aan den gerequireerde kennis gegeven, blijkens daarvan door den•deurwaarder van voornoemden landraad Kario Redjo dd. 2 Juli 1890 opgemaakt relaas;

Gelezen de schriftelijke conclusie, namens den Procureur-Ge neraal door den Advocaat-Generaal Mr. C. L. llrevet, genomen en gedagteekend 27 September 1890, strekkende tot vernietiging van het beroep in cassatie en veroordeeling van den requirant in de kosten;

Gezien de stukken, waaronder de door den requirant ingediende behoorlijk aan de wederpartij beteekende memorie van cassatie, zijnde door den gerequireerde geene contramemorie ingediend;

O. dat door den requirant als middelen van cassatie zijn aangevoerd:

lo. Schending, in elk geval verkeerde toepassing van de op inlanders mede toepasselijke wettelijke bepaling, opgenomen in Staatsblad van Ned. Indië 1875 no. 179, door 's landraads beslissing, dat de blijkens acte verleden voor den tijdelijk vervangend notaris Antoine Marie Yarkevisser te Probolingo dd. 10 November 1885 sub no. 12 gesloten overeenkomst tusschen partijen van koop en verkoop van de rechten van opstal, welke oorspronkelijk gedaagde, thans gerequireerde in cassatie, destijds op een stuk Gouvernements grond in de desa Melawang-Kidool had en nader omschreven in genoemde notariëele acte benevens van de daar toen zich op dien grond bevindenden opstal, bestaande uit een steenen buis met houten stijlen met pannen gedekt en een bamboezen gandok (vóórhuis) met atap gedekt — oplevert de bij gemeld Staatsblad voor vervreemding door inlanders aan niet-inlanders niet vatbaar verklaard gebruiksrecht op grond, met dit gevolg dat de als bewezen aangenomen overeenkomst van koop en verkoop rechtstreeks of zijdelings die vervreemding ten doel had, en alzoo van rechtswege nietig is en bij gevolg de vordering ongegrond;

2o. Schending, immers verkeerde toepassing van art. 182