klassen behoorende, op wettige wijze erkend is, alsmede terecht beeft beslist, dat een zoodanige erkenning niet heeft plaats gehad ;

O. toch dat dit laatste moet aangenomen worden, op grond dat bij art. 284 van het B. W. is bepaald, dat geene erkenning van een natuurlijk kind, gedurende het leven van de moeder zal worden aangenomen, wanneer zij niet in de erkenning heeft toegestemd, en dat dus, zelfs al mocht men kunnen aannemen, dat wijlen de heer H. Demmeni het bij het rekest bedoelde kind genaamd Pierre of Piet bij het daar nader aangeduide testament als zijnen zoon heeft erkend, die erkenning toch niet in rechten geldig zoude zijn, omdat, om zulks te zijn, daarbij bf van de toestemming der moeder gebleken, bf wel het bewijs van haren dood geleverd bad moeten zijn, hetgeen geen van beiden geschied is;

O dat de adressant wel deze beslissing bestrijdt, en daartegen aanvoert:

]o. dat het kind nooit door eene vrouw als haar kind is erkend geworden, zoodat er rechtens geene moeder bekend is, en mitsdien art. 284 van het B. W. niet van toepassing is;

2o. dat Christina Ramers, die rekestrant Bruijns feitelijk voor de moeder van Pierre houdt, is overleden (namelijk op 5 September 1885 vóór den dood van den erflater, den heer Demmeni (die op 13 Pecember 1886 Overleed), en mitsdien de bij testament gedane erkenning eerst in het leven trad op een tijdstip, waarop die moeder reeds lang niet meer bestond, zoodat de eerste alinea van art. 284 B. W. hier buiten alle toepassing moet blijven, als kunnende om voorschreven reden van eene aanneming der erkenning tijdens het leven der moeder geen sprake ooit zijn of geweest zijn;

3o. dat, al ware het anders (des neen), de geschiedenis van art. 284 B. W., zoomede het verband der beide alineas van het artikel leeren, dat de bepaling is opgenomen alleen en uitsluitend in het belang van de persoon der moeder, en niet in dat van hare erven, zoodat, nu de pretense moeder is overleden, niemand zich op gemis van toestemming kan beroepen;

maar dat de eerste rechter deze grieven reeds onderzocht en