VAN DEN G OUVERNEÜH -GË NEEAAL. A KT. 162

sub Jo. R. O. — N iet samenhan -

gende MISDRIJVEN.

Waar door eenen militair verschillende niet samenhangende misdrijven gepleegd zijn, aan sommigen waarvan een burger zich medeplichtig gemaakt heeft, daar is de burgerlijke rechter alleen bevoegd kennis te nemen van die misdrijven, waaraan de burger toel medeplichtig is en de militaire rechter alleen van de anderen.

Extract uit liet Register der Besluiten van den GouverneurGeneraal van NederlandschIndië. (1)

Buitenzorg, den 11 den September 1890.

No. 2.

Gelezen de missives:

lo. van den Procureur Generaal bij liet Hoog-Gereelitshof van Nederlandscli-Indië van 27 Juni 1890 110. 1320, daarbij op grond van art. 162 van het Reglement op de Rechterlijke Organisatie en liet beleid der Justitie in Nederlandscli-Indië de beslissing van den Gouverneur-Generaal inroepende in een tussclien het IIoog-Gerechtshof en het IIoog-Militair-Gerechtsliof bestaand verschil omtrent de competentie in de strafzaak van Mozes Tontman, algemeen stamboek no. 26197, dienende als Europeesch fuselier bij de 3e mobiele colonne van het garnizoens bataljon van Sumatra's Oostkust;

2o. van den Directeur van Justitie van 1 Augustus 1890 no. 5507;

O. dat, blijkens de overgelegde stukken aan genoemden fuselier wordt ten laste gelegd :

(1) Bij Gouvernements besluit van 23 Februari 1891 no. 38 is aan de redactie, met het oog op art. 1 sub b van liet Koninklijk besluit in Staatsblad 1854 no. 18, verlof' verleend dit besluit door den druk openbaar te maken.