Lande ter waarde boven de ƒ 10.000, niet door of namens den Gouverneur-Generaal worden aangenomen of afgelegd, doch slechts door of namens den Koning;

7o. Eedsopdrnclit en eedsaanneming dading zijnde (van welker tot stnndkoming de eedsaflegging het gevolg is; terwijl de etd zelf een bewijsmiddel is), zoo kan de Gouven eur Generaal geen volmacht geven tot aanneming en uitzwering van eeden in geschillen met den Lande ttr waarde van meer dan f 10 000;

8o. De crediteur, aan wien de eed van art. 809 K. is gedeferfcerd, en die niet zelf, of bij een, 'volgens de wet behoorlijk gemachtigde compareeit ten dage voor de eedsaflegging bepaald, wordt geacht den eed te hebben geweigerd en moet geschrapt worden van de lijst der erkende crediteuren, zoo hij daarop gebracht is onder voorwaarde, dat hij zijne vordering zoude beëedigen ;

en op deze gronden heeft geconcludeerd:

dat het den Hove behage, met ontvangst van bet appel, te vernietigen het vonirs, waarvan appel, en doende wat de eerste rechter had behooren te doen, de eischeresse en geopposeerde, thans geïntimeerde, met baren in eersten aanleg gedanen eisch en genomen conclusiën niet ontvankelijk te verklaren, immers haar die in ieder geval te ontzeggen, en gedaagde en opposant zijn in eersten aanleg genomen conclusiën toe te wijzen, en mitsdien zijn verzet tegen de beëediging van eischeresse en geopposeerde gegrond te verklaren, met veroordeeling van de eerste geintimeerde in de kosten der beide instanfiën;

O. dat de eerste geintimeerde bij conclusie van antwoord in appel heeft in 't midden gebracht, dat de appellant zijne grieven tegen 's raads beslissing neerlegt in een 8 tal stellingen, waarvan de eerste luidt: Nederlandsch-Indië is geen rechtspersoon; waar door zijne Regeering gecontracteerd en geprocedeerd wordt, geschiedt zulks voor en namens het zedelijk lichaam, den Staat der Nederlanden ;

dat deze stelling, welke door den Hoogen Raad der Nederlanden herhaaldelijk en nu laatstelijk ook door het Hoog-Gerechtshof beslist is verworpen, geen steun vindt in de wet;