HET HOOG-GERECHTSHOF VAN NEDE RL ANDSCH INDIE,

Gelezen een vonnis van den landraad le Pasoeroean op den 4den April 1S91 tusschen partijen gewezen, waarbij de eisclier, thans gerequireerde, niet ontvankelijk is verklaard met zijne in de eerste plaats gestelde vordering; voorts aan hem zijne subsidiair gestelde vordering is toegewezen, en de gedaagde, thans requirant, is veroordeeld om aan hem, tegen behoorlijk bewijs van kwijting, te betalen een som groot ƒ 250 en in de kosten van bet rechtsgeding, begroot op f 5, mits de eisclier in tegenwoordigheid van gedaagde of deze daartoe behoorlijk opgeroepen zijnde, met plechtigen eede zweere, dat het waar is, dat gedaagde op 23 Februari 1885 de koopsom groot f 250 van eisclier heeft ontvangen; en bij gebreke om dien eed uit te zweeren, aan eisclier zijn subsidiair gestelde eiseh is ontzegd, en hij in de kosten van het rechtsgeding veroordeeld is;

Gelezen het afschrift van de acte, waaruit blijkt dat de eisclier op den 13den April d. a. v. ter griffie van voornoemden landraad cassatie heeft aangeteekend, zijnde hiervan aan den gerequireerde kennis gegeven door den door den President van den landraad daartoe aangewezen klerk ter griffie F. G. Ju'ting, blijkens het daarvan door dezen tenzelfden dage opgemaakt exploit;

Gelezen de, namens den Procureur-Generaal door den AdvocaatGeneraal Mr. A. Dull gediende conclusie, gedagteekend 6 Juni 1891, daartoe strekkende dat het Hoog-Gerechtshof, met ver : werping van liet 1ste en 3de door requirant voorgestelde middel van cassatie, en met admissie van het tweede, het vonnis van den landraad te Pasoeroean zal vernietigen, en doende wat de eerste rechter bad behooreu te doen, den eisclier thans gerequireerde zijne vordering zal ontzeggen, met zijne veroordeeling in de kosten in beide instantiën gevallen;

Gezien de stukken, waaronder de memorie van cassatie van den requirant, behoorlijk aan den gerequireerde beteekend, zijnde door dezen van geen contramemorie gediend;

O. dat door den requirant als middelen van cassatie zijn voorgesteld :