lieraai door den Advocaat-Generaal Mr. J. van Assen, genomen, gedagteekend 22 Mei 1891, strekkende tot niet ontvankelijkverklaring, en subsidiair tot verwerping van liet beroep in cassatie, met veroordeeling van de requirante in de kosten;

Gezien de stukken, waaronder eene memorie van cassatie, door voornoemden gemachtigde opgemaakt en aan de wederpartij beleekend ;

O. met betrekking tot liet namens den Procureurs-Generaal ambtshalve voorgestelde middel van niet ontvankelijkheid, daarop gegrond, dat de waarde van het erf niet vaststaat, en derhalve niet blijkt dat het onderwerp der vordering f 500 of minder bedraagt; dat dit middel zijn feitelijken grondslag mist, daar de waarde van het erf, waarvan requirante de ontruiming heeft gevraagd, door haar gesteld is op ƒ 250 en dit door den gerequireerde niet is tegengesproken;

O. dat als eerste middel van cassatie is voorgesteld : schending van art. 93 van het Regl. op het rechtswezen in de residentie Amboina (Staatsblad 1882 no. 29), doordat het vonnis, zooals het werd uitgesproken, niet inhield een korte doch duidelijke opgave van den eisch en van het antwoord, alsmede van de gronden, waarop de uitspraak rust, noch de vermelding dat de adviseerende leden gehoord zijn;

dat dit echter zijn feitelijken grondslag mist, daar de bedoelde opgaven en vermelding in het bij de stukken aanwezige authentiek afschrift van het vonnis voorkomen;

O. dat de overige, voorgestelde middelen van cassatie, met uitzondering van het laatste, buiten beschouwing kunnen gelaten worden, deels omdat zij niet tegen het vonnis, waartegen alleen cassatie is aangeteekend, zijn gericht, deels omdat niet voldoende blijkt, tegen welke beslissingen zij zijn gericht;

O. ten aanzien van het in de laatste plaats voorgestelde middel van cassatie, namelijk schending van art. 89 van het Regl. op het Rechtswtzen in de residentie Amboina (Staatsblad 1882 no. 29), doordat de rechter de voorloopige tenuitvoerlegging van het vonnis niettegenstaande hooger beroep of cassatie heeft bevolen, terwijl er in casu geen authentieke titel aanwezig was,