Door de oproeping der tegenpartij met de verklaring dat men op den bepaalden dag eenen bij interloentoir vonnis opgelegden eed wil uitzweren, beeft men in dat interlocutoir berust.

Dit heeft mede ten gevolge de berusting in een voorafgaand interlocutoir, waarvan het tweede een uitvloeisel is.

Tot vrijwaring kan worden opgeroepen ieder, die naar aanleiding van de uitkomst van een tusschen anderen gevoerd geding, tot vergoeding of schadeloosstelling kan worden aangesproken.

Eene verandering van den eisch heeft wel ten gevolge dat de rechter niet op de verandering mag letten, maar niet dat de oorspronkelijke eisch niet ontvankelijk wordt.

Aanbod tot bewijs eener niet bij dagvaarding gestelde daadzaak, ten einde de gestelde doch door de tegenpartij betwiste vordering te staven, is geene verandering van den eisch.

De ontvankelijkheid eener actie hangt niet af van het al of niet juiste bedrag, waarvoor wordt aangesproken 290

Mora. — Art. 1243 B. W. — Ontbinding met schadevergoeding. —■ Levering van koelies.

Wanneer men zich verbonden heeft een zeker aantal krachtige mannen naar Singapore te zenden om als koelies bij zekere firma te Assahan in dienst te treden, dan ligt in de telegrafische opgave van zekeren datum, op de vraag wanneer de koelies afreizen, niet de bedoeling zich aan eenen bepaalden termijn voor de verzending te binden.

De bewering dat de koelies bestemd waren voor een bepaald werk, dat slechts op eenen bepaalden tijd kon worden verricht, brengt hierin geene wijziging, zoo niet vaststaat dat de gedaagde hiermede bekend was en is hij alleen door het niet dadelijk doen vertrekken der koelies niet in mora

Wanneer ontbinding der overeenkomst met schadevergoeding gevorderd wordt op grond dat de gedaagde op den gestelden tijd niet aan zijne verplichting voldaan heeft, dan maakt de beweerde nalatigheid in de uitvoering der overeenkomst den grondslag der actie uit 3'41

Huur en verhuur van diensten.—Termijn waarop het loon verschuldigd is. — Uitlegging overeenkomst.

Overeengekomen zijnde, dat de aanspraak op een bij de maand bedongen salaris zal aanvangen op den 21sten dag van zekere maand, dan is dit elke maand op dien datum verschuldigd en niet eerst op den laatsten van elke kalendermaand, zooals hier