betrekkelijk, ten einde, desnoods na debat, te geraken tot bepaling van het saldo dier rekening; en tevens tot afgifte van zoodanige som of zoodanige goederen, als bij het sluiten der rekening zal of zullen blijken aan appellant in zijne qualiteit toe te komen; het anders of meer geëischte is ontzegd en de geappelleerde is veroordeeld in de kosten van beide instantiën;

Gelezen de acte, waaruit blijkt, dat de advocaat en procureur bij den Hove Mr. J. Schoutendorp, namens den geappelleerde, op den 21sten Augustus 1891, ter griffie van het Hoog-Gerechtshof cassatie van dit vonnis heeft aangeteekend;

Gelet op de door dien praktizijn en den advocaat en procureur bij den Hove Mr. J. R. Voute, de laatste ten deze handelende voor en namens den gerequireerde in cassatie, gediende en aan de wederpartij beteekende memorie, respectievelijk van eisch en van antwoord in cassatie;

Gehoord den Advocaat-Generaal Mr. A. Dull in zijne, namens den Procureur-Generaal ter openbare terechtzitting van den 2den Juni 1891 genomen conclusie, daartoe strekkende, dat het Hof, met vernietiging van het vonnis van den raad van justitie te Soerabaja dd. 24 Juni 189 L, alsnog zal bekrachtigen het vonnis van den landraad te Bandjermasin dd. 10 October 1888, met veroordeeling van den requirant van cassatie in de kosten zoowel in hooger beroep als in cassatie gevallen;

Gezien de stukken;

O. dat namens den requirant als middelen van cassatie zijn voorgesteld:

lo. Schending, immers verkeerde toepassing van artt. 159, 90, 85 en 60 van Staatsblad 1880 no. 55 (Reglement tot regeling van het rechtswezen in de residentie Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo), door te beslissen, dat hoewel het vonnis van den landraad pertinent vermeldt dat partijen bij de uitspraak daarvan tegenwoordig waren, deze vermelding niettemin behoort ter zijde gesteld te worden, wijl vast zou staan, dat Oe IJong San, mede erfgenaam van zijne gedurende de behandeling der zaak voor den landraad overleden erflaatster Liem Tjoei Hoen, bij die uitspraak niet is tegenwoordig geweest;