]Je bewering dat men den rechter op een feit opmerkzaam gemaakt heeft, niet uit het proces verhaal der terechtzitting blijkende, moet geacht worden onjuist te zijn.

Het feit, waarop de onbevoegdheid van den rechter gegrond wordt, kan niet voor het eerst in cassatie onderzocht, worden.

Peria Tambi, requirant van cassatie, contra

Keerama, gereqnireerde in voorschreven cas,

HET HOOG-GERECHTSHOF VAN NEDERLANDSCH-INDIE,

Gelezen het docr den landraad te Medan op den 18den Januari 1892 tusschen partijen uitgesproken vonnis, waarbij aan de eischeiesse, thans gerequireerde van cass-itie, hare vordering, zooals zij die verminderd heeft, is toegewezen, en de gedaagde, thans requirant, is veroordeeld om, tegen behoorlijk bewijs van kwijting, aan haar te betalen de som van $ 391.42 5 , vermeld in het vonnis dd. 6 Maart 1889, gewezen tusschen dezelfde partijen voor de Supreme Court of the Straits-Settlements, Settlement of Penang, en krachtens dat verschuldigd, zoomede in de kosten van het vonnis tot een bedrag van ƒ 10;

Gezien het afschrift der acte, waaruit blijkt dat de gedaagde op den SOsten Januari d. a. v. van dit vonnis cassatie heeft aangeteekend, waarvan bij deurwaarders-exploit van den lsten Februari aan de gerequireerde is kennis gegeven;

Gelezen de, namens den Procureur-Generaal door den Advocaat-Generaal Mr. A. Dull ingediende conclusie, gedagteekend 28 Juli 1892, strekkende tot niet ontvankelijkverklaring van het beroep in cassatie, zoomede veroordeeling van den requirant in de kosten in cassatie gevallen;

Gezien de stukken, waaronder eene memorie van cassatie, behoorlijk aan de gerequireerde beteekend;

O. dat de requirant daarbij als middel heeft gesteld:

dat de rechter a quo, in casu de landraad te Medan, onbevoegd was om van de onderwerpelijke zaak kennis te nemen, daar hij, requirant, zóówel als de gerequireerde, Sultans onderdanen waren ;