en het door liet openbaar ministerie aldaar genomen en overgelegd requisitoir, luidende, dat de raad van justitie te Seinarang den in hoofde dezes genoemden beklaagde Johan Cores de Vries zal schuldig verklaren aan het misdrijf van „doodslag, onder verzachtende omstandigheden" en hem deswege zal veroordeelen tot twee jaren gevangenisstraf en in de kosten van het geding; wijders zal gelasten dat een maand nadat het te wijzen vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, het als overtuigingsstuk gediend hebbend schietwapen zal worden teruggegeven aan den beklaagde;

en op hetgeen namens den beklaagde door zijnen verdediger, den advocaat en procureur Mr. J C. van Harencarspel, daartegen is aangevoerd ;

Gezien de stukken ;

O. dat den beklaagde is ten laste gelegd, dat hij in de maand Februari 1892, in een houten met pannen gedekt op het woonerf van Th. L. Makkink, te Bodjonegoro gelegen gebouw, hetwelk onbewoond en onbewaakt was, maar waarvan de toegangen met hangsloten waren afgesloten, en waarin hij als oliehandelaar klapperolie in blikken bewaarde, een percussiegeweer, geladen met kruit en pauwenhagel, met gespannen haan heeft geplaatst op kisten en den trekker van dat geweer door touwen met de meest voor de hand staande blikken olie heeft verbonden, zoodanig dat, wanneer iemand een dier blikken verplaatste, het schot moest afgaan en dien persoon moest treffen ; dat hij dus heeft gehandeld met het doel ieder, die in gemelde bergplaats olie mocht komen stelen, te treffen, dewijl herhaalde malen blikken olie daaruit waren ontvreemd;

dat in den nacht van 23 op 24 Februari de tuinjongen van Makkink voornoemd, met name Soerowikromo alias Saden, door middel van een valschen sleutel in dat tot oliebergplaats dienende gebouw is binnengedrongen om olie te stelen en een der voor de hand staande blikken heeft aangevat, dat dientengevolge het bovengemelde geweer is afgegaan en den dief aan de linkerzijde van den hals in benedenwaartsche richting eene doordringende circa 2 centimeter breede wond heeft toegebracht, die den dood