zich bij de comparitie voor het getuigenverhoor en voor dat dit een aanvang nam het recht van appel heeft gereserveerd.

Do statuten van een zedelijk lichaam aan zes leden het recht gevende om van den president van het bestuur het houden van een algemeene leden-vergadering te vorderen, doch deze het uitschrijven daarvan tegen het bij de statuten bepaalde in weigerende, hebben die leden het recht zelve een zoodanige vergadering bij een te roepen, en zulks zonder tussclienkomst van den rechter, kunnende deze den weigerachtigen president niet noodzaken aan zijn verplichting tot het uitschrijven eener vergadering te voldoen.

Het bestuur der vereeniging op een krachtens dat recht zelfstandig uitgeschreven vergadering door de leden ontslagen zijnde, heeft dat ontslag wettig plaats gehad, ook al is dit geschied op gronden, niet bepaaldelijk bij de statuten aangegeven, zoodra slechts uit deze voortvloeit dat de hoogBte macht in de vereeniging berust bij de loden in algemeene vergadering .... 403

CASSATIE.

Art. 4 van Staatsblad 183C no. 19. — Art. 109 al. 1 lieg. Regl. — Particuliere landerijen bewesten de Tjimanoek. — Erfpaclitsrecht. — Vreemde Oosterlingen.

Art. 4 van het Reglement omtrent de particuliere landerijen bewesten de Tjimanoek is geschonden door de beslissing, dat het daarbij bedoeld erfpachtsrecht niet aan Vreemde Oosterlingen kan worden vervreemd.

Het bepaalde bij art. 109 al. 1 van het Reglement op het Beleid der Regeering van Nederlandsch-Indië geldt ook ten aanzien van algemeene verordeningen aan dat Reglement voorafgegaan 29

Een cassatiemiddel, slechts gericht tegen een of meer der rechtsgronden, waarop de aangevallen beslissing berust, kan, ook al ware het gegrond, niet tot vernietiging van die beslissing leiden, vermits de niet bestreden rechtsgronden haar in stand moeten doen blijven.

Cassatiemiddelen, berustende op grieven, niet voor den rechter, tegen wiens uitspraak wordt opgekomen, voorgebracht, hoewel daartoe gelegenheid heeft bestaan, moeten buiten aanmerking worden gelaten, daar die grieven niet rauwelijks aan het oordeel van den cassatierechter kunnen worden onderworpen.

Dit is ook bet geval, wanneer die middelen zijn gegrond op beweerde schending der zegelordonnantie 33

Een middel van cassatie, gericht tegen eene overbodige over-