duidelijkheid te wenschen overlaten, blijkbaar geen andere bedoeling ten grondslag ligt dan oin aan de boedelkamer het beheer over vacante en onbeheerde boedels van overleden onchristenen op te dragen, ingeval er geen erfgenamen zijn, dan wel deze onbekend of minderjarig zijn, en in geen geval de veel wijdere strekking heeft, welke appellante aan die bepaling toekent, n. 1. dat de Boedelkamer bij gebreke van een testaraentairen of codicillairen voogd, van rechtswege en met uitsluiting van elk ander, de voogdij over die minderjarigen uitoefent;

dat dit te meer klemt met het oog op de artt. 24 en 25 van dat Reglement, volgens welke de Boedelkamer belast is met het toezicht op de door anderen uitgeoefende voogdij en dat college slechts in de daarbij omschreven gevallen met de uitoefening der voogdij wordt belast;

Gelet op de artt. 58, 215 vlg. van liet Reglement op de Burgerlijke Rechtsvordering;

Alvorens ten definitieve te beslissen :

Benoemt, voor het geval partijen binnen 3 dagen na de beteekening van dit arrest niet andere personen zullen hebben genoemd, tot deskundigen de heeren Dr. C. Snouck Hurgronje, adviseur voor de Oostersche talen en het Mahomedaansche recht, Mr. Ch. W. Margadant, leeraar in de staatsinstellingen, godsdienstige wetten, volksinstellingen en gebruiken, en den Ara' ier Sajid Oesman bin Abdoellah bin Akiel bin Jabja Alawi, adviseur honorair voor Arabische zaken wonende te Betamboeran (Batavia), ten einde het Hoog-Gerechtshof (Eerste Kamer! in te lichten nopens de navolgende vraag: „Treedt, wanneer de door den vader (Arabier) bij diens door den dood bekrachtigd testament benoemde voogd is overleden, de oudste meerderjarige wettige zoon van dien vader, krachtens het Mahomedaansche recht, van rechtswege op als voogd over zijne minderjarige wettige broeders en zusters, onverschillig of deze uit dezelfde moeder als de meerderjarige broeder zijn geboren en ook dan, wanneer de moeder der minderjarigen nog in leven is"?

Bepaalt dat die deskundigen den bij de wet voorgeschreven eed zullen afleggen ter openbare terechtzitting van den Hove