dat eischer na dit antwoord een termijn van veertien dagen heeft gevraagd voor beraad, doch ten dienende dage evenals gedaagde recht heeft gevraagd op de stukken;

O. dat de raad van justitie daarop terecht heeft beslist, dat de overgelegde quitantie, als niet betwist, voor erkend moet worden gehouden en op dien grond de vordering heeft ontzegd;

O. dat appellant nu wel beweert, dat zulks ten onrechte is geschied, daar hem, waar het eene zaak van summiere behandeling gold, na het antwoord geen gelegenheid meer openstond om van repliek te dienen, doch aangenomen zelfs, dat eenige incidenteels conclusie was uitgesloten, de door gedaagde gestelde feiten 't zij bij procureursacte ontkend, 't zij bij pleidooi bestreden hadden kunnen worden;

O. dat mede ongegrond is appellanfs bewering dat, waar het in deze gold een stuk van een derde, hij niets had te erkennen of te ontkennen, daar toch, ook al mocht men aannemen dat eene quitantie afgegeven door den gevolmachtigde van zijne moeder tegenover hem in den zin der wet een stuk was van een derde, voorzeker ook dan erkenning of ontkenning werd gevorderd, immers stukken van derden afkomstig tegen dengene, tegen wien men daarvan gebruik wil maken bewijskracht hebben, voorzoover zij zijn erkend of, zooals in casu, voor erkend moeten gehouden worden ;

O. voorts, dat appellants voorgeven dat, waar de quitantie is onderteekend : Potjeh qq. The Tik Goan (lees Tjoan) deze was afgegeven niet door dezen laatste als gemachtigde van zijne moeder, doch door zijne moeder als gemachtigde van The Tik Tjoan, gerechtvaardigd wordt noch door de omstandi. heid, dat hij als zoon zeker weten moest, dat zijne moeder, zooals in de ten processe overgelegde authentieke, acten dd. 14 April 1886 no. 1 en 9 Juni 1888 no. 1 is vermeld, niet schrijven kon, noch door den inhoud der quitantie, waarin zijne moeder, de oorspronkelijk creditrice, sprekende wordt ingevoerd, zijnde gesteld noch bewezen dat geintimeerde eenige schuld had aan The Tik Goan (lees The Tik Tjoan);

O. dat uit gedaagde's antwoord in verband met de daarbij