l)e requirant van cassatie, als middel stellende schending en verlieerde toepassing van de betrekkelijke wetsbepaling, doordat de rechter a quo in strijd daarmede een ongeteekend geschrift als bewijsstuk heeft aangenomen, heeft geen belang daarbij, zoo hij de iuistheid van dat geschrift ten processe heeft erkend, en is mitsdien daarmede niet ontvankelijk.

Lil is evenzeer het geval, waar schending der zegelordonnantie wordt gesteld, door het aannemen als bewijsstuk van een ongezegelde schriftuur, tn ook hiervan de juistheid is erkend.

A t. 215 van het Sumatra-reglemenl, bepalende dat de verklaring van een enkelen getuige, ā€˛zonder eeniq ander middel van bewijs" in rechten geen geloof verdient, sluit zoodanige op zich zelve staande verklaring niet als bewijsmiddel uit, doch bedoelt alleen dat zij geen volledig bewijs kan opleveren. Be rechter kan derhalve het daarmede geleverd bewijs door een suppletoiren eed doen aanvullen.

De Maleische vrouwen Si Minsir, c. s., allen van de Soekoo Tjeniago, negeri Liman Loenggo, requiranten van cassatie, contra

den Maleier Si Lingkar Galar Patah Lidali, van de Soekoo Melajoe, negeri Liman Loenggo, Kota Anau, gerequireerde van cassatie.

IIET HOOG-GE RECHTS HOF YAN NEDERLANDSCIT IN DIE,

Gelezen het op den 3den Mei 1893 door de Rapat te Solok tusschen partijen gewezen vonnis, waarbij de door de gedaagden, thans requiranten van cassatie, voorgestelde exceptie is verworpen, de eiscli gedeeltelijk is toegewezen en de gedaagden zijn veroordeeld om de sawalis, nader omschreven in het proces-verbaal eener commissie uit de Rapat van den 30sten April 1893 met uitzondering van de drie meest westelijk gelegen pirings van de sawah, daarin sub 2o. omschreven, zoomede den stier in geschil aan den eischer, thans gerequireerde, over te geven met veroordeeling der gedaagden alsnog in twee en twintig vijf en