dat het tweede priesterraadsvonnis van 26 Juni 1S89 gewezen is ingevolge apostil van den Regent van Soerabaja ddo. 14 Juni 1889 gesteld op liet afschrift der missive van den Assis'ent-Resident voor de politie te Soerabaja de dato 12 Januari 1889, houdende verzoek om een onderzoek in te stellen of de minderjarige Djoko Oemar werkelijk overleden is, ten einde daarna diens aandeel in de nalatenschap van Hadji Abdoelkadir alias Mas Beij Tirto lvoesoemo te verdeelen onder diens erfgenamen, desniettemin de requiranten te veroordeelen tot betaling van de kosten bij dat vonnis bedoeld, uit overweging, gelijk 's Raads vonnis woordelijk vermeldt, dat wel is waar beweerd is, dat dit laatste vonnis niet is gewezen op verzoek van partijen, en werkelijk mag worden aangenomen, dat in boedelscheiding de bijstand van den priesterraad niet verplichtend is gesteld — een reden waarom deze raad blijkbaar wel genegen is omtrent de kosten te transigeeren — zoodat die bijstand door belanghebbenden moet worden ingeroepen, doch uit het bedoeld vonnis blijkt, dat de inmenging van Assistent-Resident en Regent is geschied op uitdrukkelijk verzoek der partijen, zoodat de priesterraad, niet gebonden aan de gewone voorschriften omtrent machtiging en dergelijken, moet geacht worden op wettige wijze van de zaak te zijn gesaissiseerd;

O. ten aanzien van het eerde middel:

dat bij introductieve vordering de oorspronkelijke eischers, thans gerequireerden, in hoofdzaak hebben gesteld: dat de inlandsche vrouw Bok Ajoe Sarwie en de inlander l)joko Moliamad Alie, thans lo. en 2o. requirant, zich bij verzoekschrift tot hen hebben gewend om de scheiding en deeling van de hun in de nalatenschap van wijlen Hadjie Abdulkadir alias Mas Beij Tirtokoesoemo toekomende aandeelen en bevestiging tot erfgenamen in die nalatenschap;

dat zij deswege een onderzoek hebben ingesteld en bij vonnis van 13 Februari 1888 hebben uitgemaakt, wie erfgenamen zijn en de nalatenschap hebben geschat op ƒ 110,37 7 ;

dat zij nader, ingevolge apostil van den Regent van Soerabaja, gesteld op het afschrift eener missive van den Assistent-Resident