Be feiten dat A en B, als aanzienlijke Javanen gekleed, zich doende nadragen een groene pajong met vergulden rand, te Soerakarta erkend als behoorende tot de staatsie van een mantri negara, A zich betitelende 'ndara Beij van Bojolali, B Mas Beij van Karlasoera, — op welke pajong en titels zij geen recht hadden, — verder voorgevende als zoodanig van het bestuur last te hebben tot het opsporen van gestolen goederen, die zouden vermeld zijn in een, door hen medegenomen, aan B door den regent van politie te Soerakarta verleende „soerat biwara", huiszoeking hebben gedaan bij den inlander C en dezen hebben gelast hen te volgen en in te pakken en mede te nemen eenige door hen aangewezen voorwerpen van waarde, omtrent welker bezit hij C zich zou hebben te verantwoorden; dat C die dat bevel opvolgde en onderweg zelfs de goederen aan hen had overgegeven, te vergeefs hebben trachten over te halen om terug te keeren en gemelde goederen in hun bezit te laten; dat zij te Karlasoera gekomen, toen het te vreezen stond, dat het districtshoofd aldaar met de zaak zou worden in kennis gesteld, zich uit de voeten hebben gemaakt met achterlating der goederen in handen van C, vallen onder het bereik van art. 189 Slr. v. Eur., doch leveren geenszins op strafbare poging tot diefstal, als omschreven in art. 301 sub lo. in fine van dat wetboek-

HET HOOG-GEBECHTSHOF VAN NEDERLANDSCH-INDIE,

Gelezen liet vonnis van den raad van justitie te Semarang ddo. 20 Eebruari 1893, waarbij rechtsingang is verleend:

I. met bevel tot gevangenhouding tegen W. E. C. V., oud 28 jaren, geboren en laatstelijk woonachtig ter hoofdplaats Djokjakarta, zonder beroep;

II. niet bevel tot dagvaarding in persoon tegen W. oud naar aanzien 40 jaren, van beroep leerlooier, wonende in de kampong Samaiin ter hoofdplaats Soerakarta, ter zake, dat zij, als aanzienlijke Javanen gekleed zich doende nadragen een groene pajong met vergulden rand, te Soerakarta erkend als behoorende tot de staatsie van een mantri negara, V. zich betitelende 'ndara Beij van Bojolali, W. mas Beij van Kartasoera, op welke