dat wanneer „hypotheek" hier in den zin van „zakelijk recht" moest worden opgevat, de.uitdrukking, bij eene verkooping als onderwerpelijk, ook daarom geen zin zoude hebben, omdat het als een ook bij liet publiek bekend hoofdbeginsel van hypotheekrecht kan worden aangemerkt, dat het gevestigd is op het goed , en dit met de hypotheek belast blijft in welke handen het ook o.ergaat;

dat het bovendien geheel in strijd is met het spraakgebruik om van eene verplichting, waaraan men zich per se en uit kracht der wet heeft te onderwerpen, te zeggen dat men haar „voor zijne rekening" neemt;

dat daarentegen de usance meebrengt, om, wanneer men zich wil verbinden de persoonlijke schuld van een ander uit eigen beurze te voldoen, de uitdrukking te bezigen „die schuld voor zijne rekening te nemen", en het woord „hypotheek" — zij het dan ook minder juist — in het dagelijksche leven zeer dikwijls wordt gebezigd in den zin van hypothecaire schuld;

O. dat op deze gronden met den rechter a quo moet worden aangenomen, dat de meerbedoelde woorden geen anderen zin kunnen hebben, dan dat de kooper aanneemt de hypothecaire schuld groot ƒ 8000 als eigen schuld te betalen;

dat appellant hiertegen wel is waar nog heeft aangevoerd, dat in de bewuste woorden geen beding ten behoeve van de oorspronkelijk eischeres (debitrice) kan worden gezien, vermits haar naam in het zoogenaamde beding zelfs niet voorkomt, maar dit geen gewicht in de schaal legt, vermits hij—zooals gezegd — kooper van het perceel no. 5724 is geworden, en blijkens de ten processe overgelegde acte van 10 Januari 1887 no. 12 als gemachtigde van de eischeres, zelf de bewuste hypotheek op het perceel gevestigd hebbende, op geen onbekendheid met de persoon der hypothecaire debitrice beroep kan doen, terwijl hij er zich om dezelfde reden evenmin bezwaard mede kan achten, dat bij dezelfde acte voor de schuld ad f 8000 ook andere niet verkochte perceelen verbonden werden, welke toen het eigendom van geintimeerde waren, en dit nu nog zijn;

dat geintimeerde ook nog, volgens appellant, krachtens het