dat hij daarvoor zou worden gestraft; dat wel is waar niemand hein daarover met straf heeft bedreigd, doch dat hij er toch bang voor was; dat hij den geneesheer er niet op attent heeft gemaakt, dat zijn duim nog niet geheel genezen was, toen hij het hospitaal verliet, doch dezen wel ieder maal, dat hij terugkwam heeft medegedeeld, dat hij niet behoorlijk dienst kon doen, maar dat hij steeds ten antwoord kreeg „dat kunt ge wel";

O. dat de reclamant ten slotte nog heeft verklaard, dat in het begin zijn duim door de geneesheeren wel werd onderzocht en zelf door Dr. v. H. is geëlectriseerd geworden, terwijl Dr. W. een Amboinecsch fuselier de handgrepen heeft doen uitvoeren en na ze te hebben gadegeslagen hem opmerkte, dat hij daartoe ook in staat was;

O. dat de onder eede gehoorde getuige en strafoplegger H. Luitenant-Kolonel der Infanterie, heeft verklaard, dat de fuselier A. door hem is gestraft geworden, omdat hij zich herhaaldelijk ziek had gemeld en door den officier van gezondheid belast met den garnizoensdienst niet ziek was bevonden; dat de reclamant hem zijn duim liet zien, welke duim er rood uitzag en daarbij verklaarde, dat het exerceeren hem daardoor moeilijk viel;

O. dat de onder eede gehoorde getuige v. H., officier van gezondheid le klasse heeft verklaard, dat de reclamant op 17 September 1892 in het hospitaal werd opgenomen met een snede huidwond op de bovenvlakte van zijn linkerduim, welke wond zou zijn ontstaan bij het hakken van een plankje met zijn kapmes en dat de patiënt op 10 October d. a. v. genezen "uit het hospitaal werd ontslagen met lichten dienst gedurende acht dagen;

dat de reclamant op 1 November weder in het hospitaal werd opgenomen en door hem (getuige) electrisch werd onderzocht, waaruit bleek, dat de reclamant alle beweging met zijn duim kon maken, waarna hij op 10 November uit het hospitaal werd ontslagen als geheel genezen ;

O. dat de onder eede gehoorde getuige en strafopleger L., kapitein der infanterie, heeft verklaard, dat op Zaterdag den 15en November 1892, toon hij als wd. corpscommandant rapport