deze getuigen niet overeenstemmen in de vermelding van den naam van den tijdens zijn soldaat worden fungeerenden waarnemenden assistent-resident c: speciaal ten aanzien van Si Barima zijne verwondering uit te drukken, dat deze nu pas voor den dag komt met zijne beweringen, terwijl hij hem toch te Solok lang intiem heeft gekend, toen beklaagde daar spion bij den djaksa en Si Barima politieoppasser was;

2o. verklaard, heeft, dat hij, beklaagde reeds meer dan twintig jaren geleden spion was van den djaksa Soetan Salirn te Solok en dit is gebleven tot hij spion werd van het larashoofd van Goegoe wat hij weder bleef tot hij in 1892 werd gearresteerd;

3o. zich beroepen heeft op het getuigenis van het larashoofd van Goegoe, diens voorganger, Angkoe Gedang, Angkoe Bandaro nan Koening, Si Katoen en Si Sariman;

O. dat echter geen dezer argumenten veel gewicht in de schaal legt;

O. dat toch beklaagdes verhaal, dat hij een 18tal jaren geleden over eene en dezelfde vrouw, Si Boenia, ruzie heeft gehad met Si Barima en Si Santan, in zonderlingen strijd is met zijn eigen bewering, dat destijds Si Barima oppasser zoude zijn geweest te Solok, terwijl hij niet heeft ontkend, dat Si Santan toen oppasser was te Padang Pandjang;

O. dat wel is waar die getuigen niet eenstemmig zijn in l;et vermelden van den tijdens beklaagdes soldaat worden gefungeerd hebbenden waarnemenden Assistent Resident doch wel aangenomen mag worden, dat de lange sedert verloopen tijd eenige verwarring in de vermelding van namen mogelijk maakt;

O. dat voorts Si Barima ontkend en met eede bekrachtigd heeft, dat hij zoolang geleden oppasser is geweest te Solok, terwijl ook Si Santan getuigt, dat Si Barima in 1874 politieoppasser te Padang Pandjang is geweest;

O. dat wat het tweede argument betreft, uit het in rechten geproduceerd extract Gouvernements besluit van 10 September 1875 no. 1 blijkt, dat Soetan Salim eerst op dien datum djaksa te Solok is geworden zoodat, al ware beklaagde toen onmiddelijk bij den djaksa als spion in dienst getreden, dit nog niet de