teiten, onverschillig of die geschillen voorkomen onder Europeanen of onder Inlanders of onder Europeanen tegen Inlanders of onder Inlanders tegen Europeanen, doch dat zij, indien zij volgens de godsdienstige wetten of oude herkomsten van Inlanders of met dezen gelijkgestelde personen van denzelfden Landraad ter beslissing staan van de priesters of hoofden, dan door die priesters of hoofden moeten berecht worden;

O. dat de jurisprudentie de tegenstelling pleegt op te vatten als speciaal gericht tegen eigendoms-quaestiën en daarom angstvallig naspoort of eenige Priesterraadsuitspraak soms ook min of meer op liet terrein van eigendomsrecht zich beweegt en zoo ja, hoe gering ook, dan de executoir-verklaring er van weigert;

O. dat die verklaring niet alleen niet te rijmen is met de regelen van uitlegkunde der wet, maar ook bovendien geheel en al ongemotiveerd is, vermits de wetgever zelf geen kracht van gewijsde aan een Priesterraadsvonnis toekent, en voor ten uitvoerlegging eene voorafgaande executoir verklaring noodig acht en derhalve voor het geval een Priesterraad uitspraak heeft gedaan over een zuivere eigendoms-quaestie, niet rechtstreeks samenhangende met de zaak van huwelijk of boedelscheiding, aan den algemeenen rechter het correctief aan de hand doet om dan die uitspraak, als zijnde eene overschrijding van bevoegdheid, niet executoir te verklaren (vide alinea 2 van art, 8 Rechterlijke Organisatie);

O. nu wat het onderwerpelijk geval aangaat, dat volgens het Mohammedaansche recht tot huwelijkszaken gerekend worden quaestien over huwelijksontbinding, en dus ook echtscheiding, en dat met huwelijk en echtscheiding samenhangende quaestien over onderhoud van vrouw en kinderen, weshalve de Raad van oordeel is, dat de Priesterraad van Tégal bevoegd was niet alleen om uitspraak te doen omtrent de verplichting tot onderhoud, maar ook wel degelijk om uitspraak te doen omtrent de hoeveelheid van het onderhoudsgeld, als hangende daarmede rechtstreeks samen ;

O. dat dit te meer in het oog springt bij beschouwing van het gevolg van de beslissing van den rechter a quo, indien die