HET IIOOG-GERECHTSHOF VAN NEDERLANDSCH INDlE,

Gelezen liet door liet Residentiegerecht te Grissee op den 13ócn Januari 1894 gewezen en den 20sten Januari daaraanvolgende uitgesproken vonnis in de overtredingzaak van :

Juliaan Hendrik Martens, oud 41 jaren, van beroep klerk bij den Notaris te Grssee en aldaar wonende in de Kampong Bedilan, waarbij deze beklaagde is schuldig verklaard aan eene overtreding van artikel 12 van Staatsblad 1829 No. 8 en overzulks is veroordeeld tot de betaling van eene geldboete van ƒ 25 met bepaling van den tijd, gedurende welken de veroordeelde wegens het niet voldoen dier boete in gijzeling kan worden gehouden op één dag gevangenis en met zijne veroordeeling in de kosten van bet rechtsgeding;

Gezien het afschrift der acte, waaruit blijkt, dat de beklaagde op den 23sten Januari 1894 ter griffie van het Residentiegereclit heeft verklaard zich van dit vonnis in cassatie te willen voorzien;

Gelezen de namens den Procureur-Generaal door den Advocaat-Generaal Mr. W. G. van Benthem Jutting ingediende conclusie, gedagteekend Batavia 27 Juni 1894 en strekkende, dat het Hof den requirant niet ontvankelijk zal verklaren met zijn beroep in cassatie, met zijne verwijzing in de kosten daarop gevallen; subsidiair, met vernietiging van het vonnis van het Residentiegerecht te Grisse, waarvan cassatie, zal verklaren dat het bij de schriftelijke oproeping tot verschijning van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Residentiegerecht te Grissee ddo. 6 Januari 1894 aan den beklaagde ten laste gelegde feit noch misdrijf noch overtreding oplevert; den beklaagde, thans requirant van cassatie, zal ontslaan van alle rechtsvervolging te dier zake en het Land zal verwijzen in alle kosten;

Gehoord het rapport van den Raadsheer Mr. D. IE van Gelder;

Gezien de stukken;

O. dat bij de laatste zinsnede van artikel 109 van het Reglement op de Rechterlijke Organisatie en het beleid der Justitie in Nederlandsch-Indié nadere voorziening van vonnissen der Residentiegereohten op Java en Madoera uitdrukkelijk is beperkt