buiten gegaan, en dus de gegeven bevelen niet behoorden tot zijn ambtelijke taak, in welk geval hij zeer zeker voor die daad krachtens artikel 1365 van het Burgerlijk Wetboek verantwoordelijk moet worden gesteld;

dat derhalve de rechter bevoegd is van de onderwerpelijke vordering kennis te nemen en liet voorgestelde middel daarom moet worden verworpen;

O. dat appellant verder, even als in eersten aanleg, de ontvankelijkheid der vordering heeft bestreden op grond:

le. dat aan geïntimeerde niet toekomt de hoedanigheid waarin hij het geding heeft aangevangen, omdat hij noch eigenaar zou zijn der tabaksonderneming Agoeng-Ondjoer, noch huurder van een erf toebehoorende aan den Inlander Pak Aroom, zooals in de introductieve dagvaarding is gesteld;

2e. geintimeerde geen recht had in November 1891, den tijd waarop de door geintimeerde gestelde zoogenaamde onrechtmatige daden door den appellant zouden zijn gepleegd, een schuur te bouwen en te gebruiken op Pak Aroom's erf;

O. ten aanzien dier beide middelen dat, zooals ook terecht reeds door den eersten rechter is aangenomen, hier de vraag, wie eigenaar is der bedoelde tabaksonderneming of huurder van het vermeld erf, niets ter zake doet en evenmin een onderzoek naar geintimeerde's recht om dat erf te bebouwen of te gebruiken te pas komt, daar eischers vordering niet gegrond is op die betwiste eigendoms- of huurrechten, noch op zijn recht om Pak Aroom's erf te bebouwen, naar eenig en alleen op 't feit, dat appellant hem onrechtmatig heeft gestoord in zijn bedrijf, uitgeoefend in een door hem en ten behoeve van dat bedrijf opgerichte tabakschuur;

O. dat eindelijk appelant nog heeft gepersisteerd bij zijn in de derde plaats in eersten aanleg aangevoerd nietontvankelijkheids middel, namelijk: dat hij niet aansprakelijk is voor de geponeerde daden der Inlandsche hoofden en bevolking, omdat hij als controleur bij het Binnenlandsch Bestuur geen last of bevelen kon geven aan de Inlandsche hoofden of aan de bevolking, zoodat deze dien last of dat bevel, ware het gegeven, niet behoefden op