bepaalde bij artikel ] 9 bovenvermeld, als omdat een register, in den zin van het reglement, niet tot register wordt door de ingebruikneming tot het inschrijven eener acte, maar door de ingebruikstelling, nadat het is gekantteekend en gewaarwerkt;

O dat de rechter a quo dus ten onrechte verklaarde, dat het den gerequireerde ten laste gelegde verzuim dier afsluiting geen overtreding daarstelde en hem te dier zake van alle rechtsvervolging ontsloeg en de gerequireerde mitsdien met vernietiging van 's Raads vonnis alsnog zal moeten worden schuldig verklaard aan eene overtreding van artikel 21 van het Reglement op het houden der registers van den burgerlijken stand;

O. dat het den rechter in casu niet noodig is voorgekomen te dier zake eene geldboete op te leggen;

Gelet op de bovenaangehaalde wetsbepalingen, artikel 411 van het Reglement op de Strafvordering, 869 van dat op de Burgerlijke Rechtsvordering en 171 en 173 van dat op de Rechterlijke Organisatie;

Rechtdoende:

Vernietigt het vonnis van den Raad van Justitie te Soerabaja, op den 4den Juli 1894 gewezen en op den llden Juli 1894 uitgesproken, waarvan cassatie.

Verklaart den gerequireerde K. F van Delden Laerne, gewoon ambtenaar van den burgerlijken stand te Trenggalek, schuldig aan eene overtreding van artikel 21 juncto de artikelen 17, 19 en 23 van het Reglement op het houden der registers van den burgerlijken stand (Staatsblad 1849 No. 25) door het niet afsluiten op het einde van het jaar 1892 van het bij het te Trenggalek over dat jaar aangehouden register van huwelijksafkondiging behoorende vervolgregister.

Veroordeelt hem in de kosten van dit geding, in eerste instantie en in cassatie gevallen.